Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Jechała pociągiem do Legnicy. Natarczywy "adorator" nagle wyciągnął nóż
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.11.2023 08:11

Jechała pociągiem do Legnicy. Natarczywy "adorator" nagle wyciągnął nóż

48-letni sprawca ataku
fot. Policja w Legnicy

Jak poinformowała legnicka policja, nawet dwa lata pozbawienia wolności może grozić jednemu z mieszkańców, który zaatakował dwóch mężczyzn. 48-latek dosiadł się w pociągu do kobiety, a następnie ranił jej partnera i jego ojca. 

Natarczywy mężczyzna nie dawał kobiecie spokoju. 

Jechała z Chojnowa do Legnicy pociągiem

Pewna kobieta na początku listopada wybrała się z Chojnowa do Legnicy pociągiem. Nagle dosiadł się do niej obcy mężczyzna, który zaczął ją napastować. 

Wystraszona pasażerka powiadomiła o wszystkim swojego partnera, który miał odebrać ją z dworca wraz ze swoim ojcem. Gdy pociąg się zatrzymał, natarczywy mężczyzna poszedł za kobietą. 

Zaatakował nożem pod dworcem w Legnicy

Na dworcu na kobietę czekał partner z ojcem, jednak 48-latek nie dawał za wygraną i podążał za nimi.

"W międzyczasie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której adorator wyciągnął nóż i ranił nim mężczyzn. Młodszy z poszkodowany doznał zranienia klatki piersiowej, natomiast jego ojciec ranę ciętą łokcia. Po tym zdarzeniu napastnik uciekł, a mężczyźni udali się do szpitala, po czym następnie powiadomili Policję" - czytamy na stronie policja.pl. 

Legniczanin może zostać skazany na dwa lata więzienia

Jak informują policjanci, ustalenie sprawcy nie było łatwe. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Legnicy. "Funkcjonariusze ujawnili przy nim nóż, którym posłużył się do popełnienia przestępstwa. Narzędzie zostało zabezpieczone przez policjantów" - dodano. 

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. 48-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia działa skutkujące rozstrojem zdrowia poniżej dni siedmiu. Legniczanin "dopuścił się przestępstwa publicznie i z błahego powodu, co wyczerpuje znamiona występku o charakterze chuligańskim. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego" - dodano.