Turysci.pl
wakacje all inclusive

fot. MichelGuenette/canva.com

Ibiza i Majorka wprowadzą limit drinków w opcji all inclusive? Władze mają dość imprezowiczów

8 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Turyści wybierający się na Majorkę bądź Ibizę w opcji all inclusive mogą nie być zadowoleni. Władze popularnych kurortów mają dosyć głośnych imprezowiczów, którzy przesadzają z alkoholem. Pojawił się pomysł, aby wprowadzić dzienne limit drinków, również w opcji all inclusive. Zatem open bar przestaje mieć sens.

Ibiza, Majorka, czy Minorka to kierunki znane przede wszystkim z imprezowego stylu podróżowania. Nic więc dziwnego, że władze tych regionów już kilka lat temu wprowadziły kodeks dobrych zachować. Zgodnie z nim nie można na przykład reklamować alkoholowych happy hour, czy zachęcać do spożywania alkoholu. Wszystko przez zbyt mocno imprezujących wczasowiczów. Teraz władze chcą pójść o krok dalej i wprowadzić limit drinków w opcji all inclusive.

Ibiza i Majorka bez open bar

Władze Balearów postanowiły wprowadzić limit drinków przypadających na jednego turystę. Nie będzie można zamówić ich więcej niż 6 na dzień. Z tym, że pierwsze 3 wczasowicze mogą dostać w porze lunchowej, a kolejne 3 w czasie kolacji. Limit dotyczy konkretnych stref.

- Na Majorce obejmującej zaledwie kilka ulic w miejscowości Magaluf i Arenal oraz na Ibizie w miejscowości San Antonio - tłumaczy hiszpańskie przepisy Konrad Tołłoczko, menadżer kierunku Majorka w biurze podróży Nekera dla Onet Podróże.

EN 01510444 0006

Majówka 2022. Odwiedzili restauracje w Zakopanem. Na widok paragonu złapali się za głowę

CZYTAJ DALEJ

Jak wygląda w praktyce przestrzeganie przepisu? Jak tłumaczy dla Onet Podróże Tołłoczko, to prawo wydmuszka, którego nikt nie jest w stanie kontrolować. Spożywanie alkoholu w przestrzeni publicznej kończy się jedynie upomnieniami. Jak mówi ekspert, obraz Balearów jako raju imprezowego jest krzywdzący dla regionu. Na szczęście zauważa się coraz mniejszą liczbę głośnych imprezowiczów. Jak czytamy na Onet Podróże, może to wynikać z faktu drożejących wciąż cen wycieczek, na które już nie stać najmłodszych wczasowiczów skorych do imprezowania.

Artykuły polecane przez redakcję Turystow.pl

1. "Najniższy" kraj na świecie. Ich najwyższy szczyt ma 2,5 metra n.p.m.

2. Turkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

3. Albania na wakacje znosi obowiązek posiadania wiz dla turystów z 8 krajów

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet Podróże

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >