Turysci.pl
hotele w brazylii

Fot. pixabay.com/ ASSY

Hotele w Brazylii przeżywają oblężenie. Eksperci zwiastują przełom

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele w Brazylii w ostatnich miesiącach odnotowały obłożenie na poziomie 70 proc. Jest to niespodziewany efekt zamknięcia podróży zagranicznych. Bogaci mieszkańcy tego kraju nie mogąc wylecieć za granicę, decydują się na wybór lokalnej ofer

Brazylijskie hotele z wyższej półki cieszyły się w grudniu i styczniu 70-procentowym obłożeniem - przekazała „Rzeczpospolita". Powodem jest praktyczne zawieszenie lotów międzykontynentalnych, które trwa już od kilku miesięcy. Bogaci mieszkańcy tego kraju muszą więc szukać atrakcji na miejscu.

Hotele w Brazylii przeżywają oblężenie

Dużą popularnością cieszą się również niektóre ośrodki, które dają możliwość izolacji. Np. Ponta dos Ganchos to kurort z rozrzuconymi daleko od siebie bungalowami. Można cieszyć się tam widokiem oceanu w samotności za „jedyne" 2 tys. zł. dziennie.

Skutkiem takich zachowań jest fakt, że mimo zapaści gospodarczej w kraju, wielkie grupy hotelowe myślą więc o budowie kolejnych kompleksów. Przykładowo Marriott International właśnie podpisał umowę na pierwszy w Ameryce Łacińskiej ośrodek wypoczynkowy pod marką Westin.

Zdaniem ekspertów może to zapowiadać początek przełomu w brazylijskiej turystyce. Do tej pory kraj cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem ze strony zagranicznych podróżnych. W 2019 r. Brazylię odwiedziło 6,6 mln zagranicznych turystów. Dla porównania Polskę odwiedza ok. 20 mln.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Stolica Brazylii wprowadziła pełny lockdown

Równolegle w stolicy Brazylii, Brasilii rozpoczął się ostatnio dwutygodniowy lockdown - poinformowała agencja AP. W co najmniej ośmiu stanach wprowadzono w ubiegłym tygodniu godzinę policyjną w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zgonów chorych na COVID-19.

Pod względem liczby ofiar COVID-19 Brazylia jest drugim po USA najciężej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem świata. Śmierć poniosło tam 254 942 zakażonych, z czego 1 541 zakażonych tylko w ubiegły czwartek, co stanowiło najwyższą liczbę od początku pandemii.

Gubernator Dystryktu Federalnego Brasilii, Ibaneis Rocha, w związku ze wzrostem liczby zakażeń nakazał całkowite zamknięcie barów, restauracji, centrów handlowych i szkół do 15 marca. W Dystrykcie Federalnym zajętych było w niedzielę 85 proc. łóżek szpitalnych.

Mimo ogromnej liczby ofiar wiceprezydent Brazylii, Hamilton Mourao, wyklucza wprowadzenie lockdownu w całym kraju (w Brazylii lockdowny wprowadzają jedynie władze stanowe), broniąc tym samym stanowiska przyjętego przez administrację prezydenta Jaira Bolsonaro. W kraju szerzy się jeden z bardziej zakaźnych wariantów koronawirusa - P.1.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money, Rzeczpospolita

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >