Turysci.pl
hotele w brazylii

Fot. pixabay.com/ ASSY

Hotele w Brazylii przeżywają oblężenie. Eksperci zwiastują przełom

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele w Brazylii w ostatnich miesiącach odnotowały obłożenie na poziomie 70 proc. Jest to niespodziewany efekt zamknięcia podróży zagranicznych. Bogaci mieszkańcy tego kraju nie mogąc wylecieć za granicę, decydują się na wybór lokalnej ofer

Brazylijskie hotele z wyższej półki cieszyły się w grudniu i styczniu 70-procentowym obłożeniem - przekazała „Rzeczpospolita". Powodem jest praktyczne zawieszenie lotów międzykontynentalnych, które trwa już od kilku miesięcy. Bogaci mieszkańcy tego kraju muszą więc szukać atrakcji na miejscu.

Hotele w Brazylii przeżywają oblężenie

Dużą popularnością cieszą się również niektóre ośrodki, które dają możliwość izolacji. Np. Ponta dos Ganchos to kurort z rozrzuconymi daleko od siebie bungalowami. Można cieszyć się tam widokiem oceanu w samotności za „jedyne" 2 tys. zł. dziennie.

Skutkiem takich zachowań jest fakt, że mimo zapaści gospodarczej w kraju, wielkie grupy hotelowe myślą więc o budowie kolejnych kompleksów. Przykładowo Marriott International właśnie podpisał umowę na pierwszy w Ameryce Łacińskiej ośrodek wypoczynkowy pod marką Westin.

Zdaniem ekspertów może to zapowiadać początek przełomu w brazylijskiej turystyce. Do tej pory kraj cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem ze strony zagranicznych podróżnych. W 2019 r. Brazylię odwiedziło 6,6 mln zagranicznych turystów. Dla porównania Polskę odwiedza ok. 20 mln.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Stolica Brazylii wprowadziła pełny lockdown

Równolegle w stolicy Brazylii, Brasilii rozpoczął się ostatnio dwutygodniowy lockdown - poinformowała agencja AP. W co najmniej ośmiu stanach wprowadzono w ubiegłym tygodniu godzinę policyjną w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zgonów chorych na COVID-19.

Pod względem liczby ofiar COVID-19 Brazylia jest drugim po USA najciężej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem świata. Śmierć poniosło tam 254 942 zakażonych, z czego 1 541 zakażonych tylko w ubiegły czwartek, co stanowiło najwyższą liczbę od początku pandemii.

Gubernator Dystryktu Federalnego Brasilii, Ibaneis Rocha, w związku ze wzrostem liczby zakażeń nakazał całkowite zamknięcie barów, restauracji, centrów handlowych i szkół do 15 marca. W Dystrykcie Federalnym zajętych było w niedzielę 85 proc. łóżek szpitalnych.

Mimo ogromnej liczby ofiar wiceprezydent Brazylii, Hamilton Mourao, wyklucza wprowadzenie lockdownu w całym kraju (w Brazylii lockdowny wprowadzają jedynie władze stanowe), broniąc tym samym stanowiska przyjętego przez administrację prezydenta Jaira Bolsonaro. W kraju szerzy się jeden z bardziej zakaźnych wariantów koronawirusa - P.1.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money, Rzeczpospolita

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >