Czym są OV, BB i HB? Warto wiedzieć zanim zarezerwuje się pokój w hotelu
Rezerwując pokój w hotelu należy pamiętać o znaczeniu niektórych skrótów. Mowa między innymi o OV, BB i HB. To ważne, ponieważ oznaczają one jakość i standard, a więc pomagają wybierać nocleg dostosowany do potrzeb. Co oznaczają?
Ważne oznaczenia przy rezerwacji hotelu
Jeżeli wybierzemy miejsce z oznaczeniem OV to znaczy, że zarezerwowaliśmy hotel, który oferuje nocleg bez żadnego wyżywienia. Ma się jednak dostęp do wszelkich atrakcji dostępnych w obiekcie. Trzeba jednak znaleźć budżet, aby móc kupić posiłki.
To opcja często wybierana przez turystów stawiających na aktywny wypoczynek. Najczęściej decydują się na posiłki poza hotelem, na przykład w restauracjach podczas zwiedzania lub wymagające szczególnych pokarmów ze względu na dbałość o formę.
Podobnie jest w przypadku ofert BB , jednak sytuacja wygląda już trochę lepiej. W tym przypadku w cenie wynajmu mamy wliczone śniadanie. Sam skrót BB oznacza "bed and breakfast", czyli "łóżko i śniadanie".
Jeszcze lepszą ofertę mamy w przypadku oferty HB , do której wliczone jest nie tylko śniadanie , ale także obiadokolacja . Takich oznaczeń jest jeszcze więcej. Wiele osób zwraca uwagę na skróty AI i UAI. Co oznaczają?
Inne oznaczenia w hotelach
AI to nic innego jak "all inclusive". Wiele osób wyszykuje takiego oznaczenia podczas szukania hotelu na wczasy, ponieważ korzystanie z takiej oferty oznacza dużą swobodę. Nie trzeba martwić się o podstawowe sprawy, jak na przykład jedzenie czy dostęp do podstawowych wygód.
Wielu turystów korzysta także z UAI, czyli "ultra all inclusive". To nic innego, jak rozszerzona oferta AI. W tym przypadku oprócz wszystkich posiłków, w cenie mamy także paletę napojów alkoholowych, z reguły międzynarodową. Często wliczane są też dodatkowe atrakcje, jak np. SPA.
FB to oznaczenie "full board". W takiej ofercie możemy liczyć na śniadania, obiady i kolacje w cenie. Wariant najlepszy jest dla osób, które planują nie dłuższe niż kilkugodzinne wypady poza hotel, ale nie chcą szukać miejsc w restauracji.
Niektórzy korzystają także z SC, czyli "self-catering". Posiłki nie są wliczone w cenę, ale z reguły goście mają dostęp do kuchni lub aneksu, gdzie mogą samodzielnie przygotować dania. Z tej opcji często korzystają osoby, które prowadzą restrykcyjną dietę.
Wczasowicze wybierają też PP . Według tego programu posiłki podawane są według programu wczasów. Oznacza to, że pory ich podania są dostosowane do godzin, w których odbywają się różne wycieczki fakultatywne. Podobnie jest w przypadku ZPR . Tutaj jednak chodzi nie o wycieczki, a imprezy turystyczne.
Wcześniej pisaliśmy o kilku wskazówkach, które mogą się przydać podczas pobytu w hotelu. Okazuje się, że nie zawsze powinniśmy ufać wszystkich usługom. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
-
Media obiegła tragiczna wiadomość. Niestety nic już nie dało się zrobić
-
Wielka panika na plaży, ludzie uciekali w popłochu. Niebezpieczny drapieżnik za granicą
-
Uwaga, zagrożenie czai się w Bałtyku. Nie żyje już jedna osoba, trzeba bardzo uważać
Źródło: esky.pl