Hotel Karpiela-Bułecki ofiarą pandemiiInstagram.com/staszekkarpielbulecka_

Karpiel-Bułecka skomentował obostrzenia. Prowadzi hotel, sytuacja jest trudna

Hotel popularnego wokalisty zmaga się z problemami. Stanisław Karpiel-Bułecka zamienił scenę na biznes turystyczny, a teraz pandemia koronawirusa zrujnowała jego plany. Jak mówi, stara się być optymistą, ale sytuacja w Zakopanem nie wygląda dobrze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Stanisław i Sebastian zdecydowali się zainwestować w branżę hotelarską
  • Jakie są rokowania Stanisława na styczeń
  • Gdzie znajduje się jego hotel

Hotel Stanisława Karpiela-Bułecki znajduje się w Zakopanem. Wydawałoby się, że tak popularna lokalizacja wśród turystów jest gwarancją sukcesu. Pewnie by tak było, gdyby nie pandemia koronawirusa. Obostrzenie praktycznie zablokowały lokalną turystykę.

Hotel Karpiela-Bułecki zmaga się z kryzysem

Stanisław Karpiel-Bułecka nie jest znany tylko jako bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki. Sam przez lata występował na scenach w całym kraju jako lider zespołu Future Folk. W ostatnim czasie zarówno Stanisław, jak i Sebastian, zdecydowali się zainwestować w branżę turystyczną.

Choć obaj odnosili duże sukcesy w muzyce, nie wierzyli w stabilność popularności i zdecydowali się otworzyć hotele. Według nich, branża hotelarska jest o wiele większym zabezpieczeniem finansowym niż granie na scenie.

Niestety, czas otworzenia ich nowych biznesów nie był najlepszy. Niedługo po otwarciu pojawił się szereg restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Pisaliśmy o nich między innymi tutaj. Nowa praca, z którą wiązali nadzieje, okazała się być bardzo problematyczna. Aktualnie oba miejsca są zamknięte.

Zamknęli do odwołania, jest potwierdzenie. Zakaz chodzenia jednym z najpopularniejszych szlaków w KarkonoszachZamknęli do odwołania, jest potwierdzenie. Zakaz chodzenia jednym z najpopularniejszych szlaków w KarkonoszachCzytaj dalej

- Nie jest łatwo. Sytuacja jest, jaka jest i musimy pilnować tego, co jest w rozporządzeniu. Wierzymy w to, że nowy rok przyniesie nam lepszy czas - powiedział Stanisław Karpiel-Bułecka w rozmowie z Wirtualną Polską.

Hotel znanego piosenkarza

Hotel znanego piosenkarza, fot. instagram/apartamenty_u_bułecki

Piosenkarz i przedsiębiorca przyznał, że stara się być optymistą i ma nadzieję, że wkrótce sytuacja się zmieni. Ma jednak świadomość tego, że przyszłość nie jest do końca znana. - Nie wiemy, czy z końcem stycznia wszystko wróci do normy. Rządzący podejmują decyzje z dnia na dzień, z godziny na godzinę - powiedział dla WP.

Hotel, który prowadzi Stanisław, nosi nazwę Apartamenty u Bułecki. Zlokalizowane są w parku dzieci młodzieży w Zakopanem przy samych Krupówkach. Zdjęcia z tego miejsca można zobaczyć na Instagramie na profilu apartamenty_u_bulecki.

Apartamenty u Bułecki

Apartamenty u Bułecki, fot. instagram/apartamenty_u_bułecki

Ogromne straty w Zakopanem

Przypominamy, że nie tylko znany muzyk zmaga się z kryzysem. W Zakopanem ogromna część lokalnej społeczności została bez środków do życia. Sezon zimowy zawsze był okresem ogromnych dochodów, które często pozwalały nawet na utrzymanie przez cały rok.

Tragiczną sytuację w mieście kilka tygodni temu skomentował burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który udzielił wywiadu dla rp.pl. W rozmowie zwrócił uwagę, na istotę turystki w funkcjonowaniu popularnego miasta.

- Gospodarka Zakopanego, jak wszystkich turystycznych miast i gmin, to turystka i wszystko, co związane jest z turystyką. Każdy obszar życia publicznego naszego miasta i nasz budżet zależy od dynamiki rozwoju turystyki, atrakcyjności oferty turystycznej - mówił. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Wirtualna Polska, rp.pl, Instagram

Następny artykuł