Turysci.pl
Hiszpania wprowadza paszport zdrowia

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Hiszpania chce wprowadzić paszporty zdrowia jako pierwszy kraj w Europie

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania wprowadzi paszporty zdrowia jako pierwszy kraj w Europie. Już teraz zapowiadany jest start pilotażowego programu. Dokument ma między innymi umożliwić osobom zaszczepionym podróżowanie bez spełniania dodatkowych warunków, w tym kwarantanny czy testów.

Hiszpania będzie pierwszym krajem w UE, który wdroży u siebie pilotażowy program paszportów zdrowia. Na razie nie wiadomo, kiedy ten projekt wystartuje, jednak Unia Europejska już pracuje nad ujednoliconym dokumentem. W połowie marca KE chce przedstawić swoje propozycje.

Hiszpania wprowadza paszporty zdrowia

Hiszpania popiera pomysł wprowadzenia jednolitych paszportów szczepionkowych na terenie Unii Europejskiej praktycznie od samego początku. Jak wyjaśnia tamtejsza minister turystyki, handlu i turystyki Reyes Maroto, mogłoby to pomóc w przywróceniu ruchu turystycznego, który został zatrzymany na skutek pandemii. Twierdzi również, że przywrócenie turystyki w ich kraju możliwe jest jeszcze w kwietniu.

Maroto ogłosiła również, że Hiszpania będzie chciała pilotażowo wprowadzić certyfikat zdrowia - podaje Rzeczpospolita. Minister turystyki przekazała taką informację podczas konferencji poświęconej wypoczynkowi w Hiszpanii organizowanej przez stowarzyszenie przedsiębiorców turystycznych Exceltur.

Dokładne informacje dotyczące tego programu nie są jeszcze jednak znane. Nie wiadomo przede wszystkim, kiedy projekt miałby wystartować i jakich dokładnie kierunków turystycznych będzie dotyczyć. Szefowa resortu turystyki przekazała jednak, że do pilotażu mogą być wybrane zarówno wyspy, jak i regiony w części kontynentalnej. 

chiny chcą wprowadzić paszporty szczepionkowe

Chiny wprowadzają „paszporty szczepionkowe". Mają uprawniać do podróży międynarodowych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO


Premier Balearów Francina Armengol już w lutym proponowała centralnemu rządowi Hiszpanii objęcie tym projektem wysp archipelagu, w tym m.in. Majorki, która cieszy się wśród turystów bardzo dużym zainteresowaniem.

Prace w UE trwają

Unia Europejska zapowiada, że w specjalnej aplikacji „Digital Green Pass” znajdzie się dowód przyjęcia szczepionki, informacje o ewentualnej chorobie i otrzymaniu statusu ozdrowieńca lub wyniki testów na koronawirusa dla osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione.

Celem Digital Green Pass jest stopniowe umożliwianie ludziom bezpiecznego poruszania się po krajach Unii Europejskiej i poza jej granicami – w celach zawodowych i turystycznych – wyjaśniała wcześniej Ursula von der Leyen, przewodnicząca KE.

Przewodnicząca KE dodała również, że harmonogram prac jest tak opracowany, aby tego typu certyfikaty były gotowe jeszcze przed wakacjami. Jego wprowadzenie będzie możliwe zatem jeszcze zanim na dobre wystartuje sezon turystyczny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >