Turysci.pl

fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Grupa śpiewających Romów dała występ na Krupówkach. Nagranie podbija sieć

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Niegdyś to w Krakowie było najgłośniej o koncertujących w centrum miasta Romach. Dziś już jest ich mniej, ale za to coraz chętniej pojawiają się w Zakopanem w trakcie sezonu zimowego, w szczególności w okolicach głównej ulicy. Krupówki rozgrzewane są wówczas ich muzyką w zasadzie codziennie.

W tym roku to zjawisko jeszcze przybrało na sile, a lokalni mieszkańcy podkreślają, że stało się w zasadzie codziennością. Teraz nagrania roztańczonych i rozśpiewanych Romów z Zakopanem stają się hitem internetu.

Krupówki: Romowie śpiewają i grają niemal codziennie

Choć mieszkańcy miasta mogli się do tego w ostatnich miesiącach przyzwyczaić, grający Romowie wciąż są sporą atrakcją dla turystów. W ostatnim czasie nawet jeszcze większą, bo nagrania przechodniów z nimi w roli głównej podbijają internet, głównie TikToka. Niektóre filmy przedstawiające muzykalnych Romów mają już po kilka milionów wyświetleń w tym serwisie.

W związku z tym, niektórzy zaciekawieni nagraniami turyści chętnie przychodzą na Krupówki tylko po to, by zobaczyć, czy faktycznie przy akompaniamencie ulicznej orkiestry można się dobrze pobawić.

Krupówki: Czy Romowie są problemem?

Ze względu na wesoło przygrywających Romów, którzy w repertuarze mają głównie disco-polo i inne, biesiadne przeboje, Krupówki na pewno stały się nieco weselsze. To wpływa na koniunkturę wszystkich osób, które zarabiają w tamtej okolicy z turystyki, co z pewnością jest dużym plusem tego zjawiska.

Niektórzy słusznie jednak zwracają uwagę na potencjalne problemy. Romowie wciągają bowiem w te przedsięwzięcia swoje dzieci, przez co te nie chodzą normalnie do szkoły. Ponadto, gwar i zamieszanie, które generują muzykanci, mogą być wykorzystane przez kieszonkowców w niecnych celach. Jak wiadomo, głośne i ciasne miejsca pełne turystów są dla nich najlepszą okazją na nieuczciwy zarobek.

Zobacz nagranie:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: wp.pl/ o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]