Turysci.pl
grecja

fot. Pixabay/ Andrey_and_Lesya

Grecja otworzy się na turystów jednak 15 maja. Premier potwierdził ostateczną datę

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja ma ponownie otworzyć się na turystów 15 maja. Taką wiadomość ogłosił dzisiaj premier tego kraju Kyriakos Micotakis. Wcześniej utrzymywano, że otwarcie nastąpi 14 maja. Jak wskazał szef rządu, pandemia ma wykazywać już oznaki stabilizacji.

Grecja od dłuższego czasu przygotowuje się na ponowne przyjęcie turystów. Jako jedna z pierwszych wyznaczyła termin ponownego otwarcia swoich granic. Chociaż przesunął się on o jeden dzień, w dalszym ciągu wygląda bardzo optymistycznie.

Grecja zaprosi turystów w połowie maja

- Szczepionki, testy i lepsza pogoda dają nam pewność, że ta bezprecedensowa pandemia dobiega końca - zaznaczył Micotakis podczas wystąpienia telewizyjnego.

Zwrócił jednak uwagę na wskaźniki zakażeń, które w dalszym ciągu są bardzo wysokie. Zaapelował zatem do swoich rodaków o wstrzymanie się z podróżami podczas świątecznego weekendu, który rozpoczyna się tam 30 kwietnia.

Wcześniej grecki rząd zapowiadał otwarcie ruchu turystycznego od 14 maja. Sektor ten odpowiada za jedną piątą PKB Grecji. W ostatnich dniach nastąpił jednak wzrost liczby zakażeń, który podał w wątpliwość ponowne otwarcie branży.

wakacje

Prof. Gańczak odradza podróże zagraniczne. „Byłabym bardzo ostrożna"

CZYTAJ DALEJ

Grecja jest krajem, który lepiej niż wiele bogatszych krajów europejskich poradził sobie z pierwszą falą pandemii - przypomina Reuters. W ostatnich miesiącach jednak doszło do bolesnego powrotu epidemii. Dynamiczny wzrost zachorowań doprowadził do paraliżu służb medycznych w całym kraju.

Podczas konferencji premier dodał również, że mapa drogowa odnośnie pandemii zależy obecnie między innymi od tego, czy pojawi się kolejny wzrost liczby zakażeń. Jak jednak dodał, restauracje mają zostać otwarte od 3 maja, a szkoły od 10 maja.

W tym miesiącu rozpoczęła się również masowa dystrybucja bezpłatnych zestawów do testowania w domu, organizowana przez grecki rząd. Ma to pomóc w szybszym przezwyciężeniu pandemii.

Władze Grecji poinformowały w środę o 3015 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 86 ofiarach śmiertelnych. Od początku pandemii stwierdzono tam 323 tys. 644 zakażeń i 9713 zgonów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >