góry szklarska porębaFot. pixabay.com/ lukaszpodgorski

Wynajęła pokój w Szklarskiej Porębie mimo zakazu. Opowiedziała nam wszystko

Góry w okresie zimowym cieszą się ogromną popularnością nawet w czasie pandemii. Nasza czytelniczka Angelika opowiedziała nam, jak wygląda wynajęcie pokoju. Okazuje się, że wcale nie jest to aż tak łatwa sprawa jak pokazują media, chociaż liczba turystów na miejscu może niektórych zadziwić.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy właściciele obiektów chętnie wynajmują pokoje
  • Na jakich warunkach udało się znaleźć nocleg
  • Czy w Szklarskiej Porębie jest teraz wielu turystów

Wyjazd w góry byłby dla wielu teraz idealnym wypoczynkiem od codziennych spraw. Niestety, z powodu trwającej pandemii koronawirusa zamknięte zostały obiekty noclegowe oraz stoki narciarskie, a restauracje mogą działać jedynie w systemie „na wynos". Mimo to Polacy mają sposoby na obejście restrykcji. O jednym z nich opowiedziała nasza czytelniczka.

Wyjazd w góry mimo zamkniętych hoteli wciąż możliwy

Chociaż wielokrotnie pisaliśmy już o sposobach, w jaki Polacy omijają obowiązujące restrykcje, okazuje się, że o pokój wcale nie jest aż tak łatwo, jak by się mogło wydawać. Właściciele kierowani strachem przed kontrolą często odmawiają przyjazdu turystom.

- Właściciele obiektów noclegowych niezbyt chętnie wynajmują pokoje, chociaż na Bookingu są aktywne. Myślę więc, ze mogą podejrzewać, że to policja się podszywa pod turystów w celu przeprowadzenia kontroli - opowiada Angelika w wiadomości do redakcji Turyści.pl

Angelice i jej przyjaciółce udało się jednak po kilku komplikacjach w końcu wynająć pokój w Szklarskiej Porębie. W tym samym miejscu wypoczywa również inna nasza czytelniczka, która opowiedziała jak wyglądają obecnie stoki narciarskie.

Polak poleciał do Peru, aby poddać się tajemniczemu rytuałowi. Polak poleciał do Peru, aby poddać się tajemniczemu rytuałowi. "Byłem w tunelu, z którego nie mogłem się wydostać"Czytaj dalej

- Ogólnie to długo nam odmawiali, dzwoniłyśmy do wszystkich i dopiero za 6-7 telefonem się zgodzili - mówi nam Angelika. - Na początku nie podawali nam konkretnie warunków według których możemy wynająć pokój. Potem jak już przyjechałyśmy powiedzieli nam, że jakby ktoś pytał to jesteśmy siostrzenicami.

Szklarska Poręba jest jednym z najchętniej odwiedzanych górskich kurortów w Polsce, również podczas pandemii. Należy jednak pamiętać, że liczba turystów, chociaż wysoka jak na obecne czasy, jest zdecydowanie niższa niż każdego roku, a wielu właścicieli obiektów obawia się o swoją przyszłość.

- W Szklarskiej Porębie całkiem dużo osób mija się na szlakach. Pewnie jednak nie jest to aż tak dużo jak co roku, ale jest ich sporo jak na te czasy - relacjonuje swój pobyt w Szklarskiej Porębie Angelika.

Miasto znajduje się w uwielbianych przez turystów Karkonoszach i jest znakomitą bazą wypadową na szlak. Ogromną popularnością cieszy się również zimą ze względu na liczne trasy do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz biegowego dla początkujących i zaawansowanych.

Jedną z najważniejszych atrakcji w okolicy jest Wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Ciekawostką jest, że nakręcono tam sceny do ekranizacji książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” w reżyserii Andrew Adamsona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba, fot. Wikipedia/ Cruizer/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Następny artykuł