Turysci.pl
góry szklarska poręba

Fot. pixabay.com/ lukaszpodgorski

Wynajęła pokój w Szklarskiej Porębie mimo zakazu. Opowiedziała nam wszystko

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Góry w okresie zimowym cieszą się ogromną popularnością nawet w czasie pandemii. Nasza czytelniczka Angelika opowiedziała nam, jak wygląda wynajęcie pokoju. Okazuje się, że wcale nie jest to aż tak łatwa sprawa jak pokazują media, chociaż liczba tu

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy właściciele obiektów chętnie wynajmują pokoje

  • Na jakich warunkach udało się znaleźć nocleg

  • Czy w Szklarskiej Porębie jest teraz wielu turystów

Wyjazd w góry byłby dla wielu teraz idealnym wypoczynkiem od codziennych spraw. Niestety, z powodu trwającej pandemii koronawirusa zamknięte zostały obiekty noclegowe oraz stoki narciarskie, a restauracje mogą działać jedynie w systemie „na wynos". Mimo to Polacy mają sposoby na obejście restrykcji. O jednym z nich opowiedziała nasza czytelniczka.

Wyjazd w góry mimo zamkniętych hoteli wciąż możliwy

Chociaż wielokrotnie pisaliśmy już o sposobach, w jaki Polacy omijają obowiązujące restrykcje, okazuje się, że o pokój wcale nie jest aż tak łatwo, jak by się mogło wydawać. Właściciele kierowani strachem przed kontrolą często odmawiają przyjazdu turystom.

- Właściciele obiektów noclegowych niezbyt chętnie wynajmują pokoje, chociaż na Bookingu są aktywne. Myślę więc, ze mogą podejrzewać, że to policja się podszywa pod turystów w celu przeprowadzenia kontroli - opowiada Angelika w wiadomości do redakcji Turyści.pl 

Angelice i jej przyjaciółce udało się jednak po kilku komplikacjach w końcu wynająć pokój w Szklarskiej Porębie. W tym samym miejscu wypoczywa również inna nasza czytelniczka, która opowiedziała jak wyglądają obecnie stoki narciarskie.

- Ogólnie to długo nam odmawiali, dzwoniłyśmy do wszystkich i dopiero za 6-7 telefonem się zgodzili - mówi nam Angelika. - Na początku nie podawali nam konkretnie warunków według których możemy wynająć pokój. Potem jak już przyjechałyśmy powiedzieli nam, że jakby ktoś pytał to jesteśmy siostrzenicami.

Szklarska Poręba jest jednym z najchętniej odwiedzanych górskich kurortów w Polsce, również podczas pandemii. Należy jednak pamiętać, że liczba turystów, chociaż wysoka jak na obecne czasy, jest zdecydowanie niższa niż każdego roku, a wielu właścicieli obiektów obawia się o swoją przyszłość.

- W Szklarskiej Porębie całkiem dużo osób mija się na szlakach. Pewnie jednak nie jest to aż tak dużo jak co roku, ale jest ich sporo jak na te czasy - relacjonuje swój pobyt w Szklarskiej Porębie Angelika.

Miasto znajduje się w uwielbianych przez turystów Karkonoszach i jest znakomitą bazą wypadową na szlak. Ogromną popularnością cieszy się również zimą ze względu na liczne trasy do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz biegowego dla początkujących i zaawansowanych.

Jedną z najważniejszych atrakcji w okolicy jest Wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Ciekawostką jest, że nakręcono tam sceny do ekranizacji książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” w reżyserii Andrew Adamsona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Szklarska Poręba, fot. Wikipedia/ Cruizer/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >