Turysci.pl
Gorszące zajście na Zanzibarze. Załoga wyprosiła z samolotu turystów z Polski

pixabay/ty_yang

Gorszące zajście na Zanzibarze. Załoga wyprosiła z samolotu turystów z Polski

10 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Zimowe wakacje na Zanzibarze zakończyły się usunięciem z pokładu samolotu grupy turystów lecących do Polski. W wyniku karygodnego zachowania, jakiego dopuścili się nasi rodacy, załoga nie miała innego wyjścia, jak tylko wyprosić ich i zostawić na lotnisku. Całą sprawę skomentował również rzecznik prasowy PLL LOT. Co dokładnie zaszło?

Krajowe media obiegła informacja o gorszącym zajściu na lotnisku umiejscowionym na uwielbianej przed turystów wyspie na Oceanie Indyjskim. W niedzielę 8 stycznia tuż przed rozpoczęciem rejsu PLL LOT LO6288 z Zanzibaru do Warszawy, grupa turystów z Polski zaczęła zachowywać się w nieodpowiedni sposób.

Awanturujący się turyści z Polski zostali wyproszeni z samolotu

Wyczarterowana maszyna polskiego przewoźnika już szykowała się do startu, kiedy personel znajdujący się na pokładzie zwrócił uwagę na niestosowne, a wręcz agresywne zachowanie kilku pasażerów. Obsługa lotu nie miała wątpliwości, że podróżujący są pod wpływem alkoholu, którego spożyli zdecydowanie zbyt duże ilości.

Ostatecznie grupa pijanych turystów z uwagi na bezpieczeństwo pozostałych podróżujących oraz personelu została usunięta z pokładu. Samolot wyleciał z tropików około 23.30 w niedzielę, co pozwoliło pozostałym wylądować w Warszawie już w poniedziałek o 6 rano.

Opuszczone miasto w Polsce. Choć nikt tam już prawie nie mieszka, nadal fascynuje

Kłomino - opuszczone miasto ukryte w Polsce. Choć straszy pustkami, nadal fascynuje

CZYTAJ DALEJ

Do incydentu odniósł się rzecznik prasowy PLL LOT

Do zaistniałej sytuacji odniósł się rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Podkreślił, że podobne zachowania nie będą tolerowane na pokładach polskiego przewoźnika, a sprawę podsumował bez zbędnych formalności:

- Piłeś i jesteś agresywny? Nie lecisz - streścił na swoim Twitterze niebezpieczną sytuację na pokładzie polskiego przewoźnika.

Moczulski dodał, że problematyczni turyści, którzy pozostali na zanzibarskim lotnisku, mogą mieć problem z powrotem do kraju. Rzecznik PPL LOT poinformował, że bilety zakupione przez grupę awanturniczych turystów przepadły, a zakup nowych to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Najbardziej kosztowna może jednak okazać się utrata twarzy, nie wspominając o wstydzie, jaki turyści przynieśli swoim rodakom.

Zarówno obsługa lotu, jak i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych nie mają najmniejszych wątpliwości, co do winy pasażerów. Osoby podróżujące z powrotem do ojczyzny nie mogą winić nikogo innego, jak samych siebie za zaistniałe utrudnienia, bowiem niemal wszystkie linie lotnicze posiadają zapis w regulaminie, zgodnie z którym mogą odmówić wpuszczenia na pokład osób nietrzeźwych. W grę wchodziło bezpieczeństwo nie tylko członków personelu, ale także innych pasażerów podróżujących do Polski.

Zaistniała sytuacja to ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych. Polskie Linie Lotnicze LOT nie zamierzają tolerować podobnych zachowań. Drink czy małe piwo przed odlotem lub już na pokładzie samolotu może pomóc się rozluźnić, ale alkohol nie pomoże na dłuższą metę, a nawet może zaszkodzić.

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: polsatnwes.pl; fakt.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >