Turysci.pl
Zakopane

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Góralki zaatakowały turystów w Zakopanem paralizatorami. Usłyszały wyrok

27 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Dwie góralki z Zakopanego, które zaatakowały turystów paralizatorami, usłyszały wyrok. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku. Kobiety zostały skazane na karę więzienia w zawieszeniu. Oprócz tego muszą zapłacić kilka tysięcy złotych kary.

Rodzina z dwójką dzieci, która wynajęła przez portal rezerwacyjny apartament w Zakopanem, została zaatakowana przez właścicielki obiektu - wynika z zeznań. Matka wylądowała w szpitalu, a mężczyzna pojechał na komendę, gdzie złożył zeznania.

portuguese-gravity-yuEIlTMbGDc-unsplash

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

CZYTAJ DALEJ

Góralki z Zakopanego skazane na karę więzienia w zawieszeniu

Śledczy postawili góralkom zarzuty z artykułów: 191 i 157 Kodeksu Karnego, czyli o stosowanie przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia innych osób do określonych działań, a także spowodowanie lekkiego lub średniego uszczerbki na zdrowiu.

- Stanisława S. usłyszała wyrok sześciu miesięcy więzienia, a Edyta S. karę czterech miesięcy pozbawienia wolności. Obie te kary zostały warunkowo zawieszone na dwuletni okres próby – informuje sędzia Bogdan Kijak z Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Oprócz tego obie oskarżone muszą pisemnie przeprosić pokrzywdzonych, a także zapłacić kary grzywny – Edyta S. - 1500 zł, a Stanisława S. - 2000 zł.

Ponadto Edyta S. ma zapłacić po 1000 zł turyście i jego żonie, a Stanisława S. na rzecz turysty ma zapłacić 1000 zł, a na rzecz jego żony – 1500 zł. Skazane muszą również opłacić koszty procesowe i koszty zastępstwa procesowego na rzecz pokrzywdzonych.

Wyrok pierwszej instancji w sądzie rejonowym w Zakopanem zapadł 28 maja. Skazane odwołały się do wyższej instancji, która jednak utrzymała w mocy pierwszą decyzję. Wyrok jest prawomocny.

- Na przeprosiny jeszcze się nie doczekaliśmy – mówi pan poszkodowany turysta, cytowany przez Gazetę Krakowską.

Turyści nagrali atak

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia uszkodzeń w apartamencie właścicielce obiektu. Turyści otrzymali wówczas wiadomość zwrotną, że przed ich przyjazdem było wszystko w porządku, a jeżeli coś im nie odpowiada, mogą się wyprowadzić. Wówczas rodzina zażądała zwrotu pieniędzy za pobyt.

Turyści zeznali, że po ok. 10-15 minutach dwie kobiety zjawiły się na miejscu. Góralki miały od początku miały zachowywać się agresywnie, a także użyć paralizatorów. Mężczyzna nagrał całe zdarzenie telefonem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >