Turysci.pl
zakopane

fot. Youtube/ Tygodnik Podhalański

Turyści zostali wyrzuceni z apartamentu w Zakopanem. Sprawa trafiła do sądu

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane niecałe dwa lata temu żyło głośną sprawą wyrzucenia turystów z pensjonatu. Właścicielki obiektu staną teraz przed sądem. Poszkodowani twierdzą, że zostali potraktowani z wyjątkową agresją - ich rzeczy miały zostać wyrzucane przez okno, miało dojść również do rękoczynów.

Turysta twierdzi, że on i jego rodzina zostali agresywnie wyrzuceni z pensjonatu w Zakopanem. Całą sytuację udało mu się nagrać, a sprawa została zgłoszona na policję. Wkrótce znaleźli się inni pokrzywdzeni.

W Zakopanem rusza proces właścicielek pensjonatu

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2019 roku. Według zeznania pokrzywdzonego turysty on i jego rodzina mieli zostać agresywnie potraktowani przez właścicielki lokalu. Po zgłoszeniu przez niego usterek technicznych kobiety miały wyrzucić jego rzeczy przez okno, a następnie rzucić się na niego i jego żonę, potraktowały ich paralizatorem.

Jako dowód w sprawie zaprezentował nagrania wideo, które pojawiło się w materiale Tygodnika Podhalańskiego poświęconemu tej sprawie. Na filmie widać szarpaninę między czterema osobami, słychać także przekleństwa i wyzwiska.Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Po nagłośnieniu sytuacji znalazło się wielu innych turystów poszkodowanych przez właścicielki pensjonatu. Same oskarżone nie chciały w żaden sposób komentować sprawy.
Wicepremier o znoszeniu obostrzeń

Jarosław Gowin: Od czerwca wszystkie branże, na czele z turystyką, powinny funkcjonować swobodnie

CZYTAJ DALEJ

Stanisława S. i Edyta S stanęły dzisiaj przed sądem z zarzutem napaści i pobicia z użyciem paralizatora. Kobiety podczas pierwszej rozprawy odmówiły składania zeznań, mówiąc, że leczą się psychiatrycznie.

Poszkodowanymi w tej sprawie są Czesław i Katarzyna D. ze Stargardu. Wystąpili również o odszkodowanie po 15 tys. zł. Oboje stawili się dzisiaj przed sądem, aby przedstawić swoją wersję zdarzeń z 8 i 9 sierpnia 2019 roku.

Po wysłuchaniu zeznań sędzia Janusz Knapczyk zarządził przegląd scen z owego feralnego dnia w apartamencie „Tatarzanka". Obie strony zapoznały się z filmami z pokojowego monitoringu.

- Jako że biegły psychiatra nie był do tej pory w stanie wydać opinii, przerywam rozprawę do 26 maja, do czasu uzyskania opinii biegłego psychiatry - podsumował sędzia Janusz Knapczyk, cytowany przez Tygodnik Podhalański.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >