Turysci.pl
gopr beskidy

fot. Facebook/ GOPR Beskidy

GOPR Beskidy podsumowało tydzień. Zanotowano 21 wypadków

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Beskidach w zeszłym tygodniu doszło do serii wypadków. Ratownicy interweniowali aż 21 razy, z czego 10 w sobotę. Dwa razy konieczne było wezwanie śmigłowca LPR w okolice Hali Miziowej.

Im więcej turystów odwiedza Beskidy, tym częściej dochodzi tam do akcji ratunkowych. Ostatnie słoneczne dni przyniosły aż 21 interwencji, z czego połowa wydarzyła się w sobotę. Ratownicy podsumowali zeszły tydzień we wpisie na Facebooku.

Ratownicy podsumowali tydzień w Beskidach

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR poinformowali za pośrednictwem swojego Facebooka, że w zeszłym tygodniu doszło do 21 wypadków. Aż 10 z nich wydarzyło się w sobotę.

Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w okolicy Hali Miziowej, gdzie dwukrotnie w akcji ratowniczej konieczne było wsparcie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

35-letnia turystka w sobotę straciła przytomność przy schronisku. Gdy odzyskała świadomość, występujące objawy wskazywały na podejrzenie udaru. Kobieta skarżyła się m.in. na bóle i zawroty głowy, brak możliwości otwarcia oczu i przyjęcia pozycji pionowej.

Upadły dwie linie lotnicze

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy udzielili turystce niezbędnej pomocy, a następnie przetransportowali ją na lądowisko. Stamtąd załoga śmigłowca LPR zabrała ją do szpitala.

63-latek miał problemy z sercem

Dyżurni w niedzielę otrzymali zgłoszenie o 63-letnim turyście, u którego stwierdzono problemy kardiologiczne. Początkowo pozostawał on w logicznym kontakcie, występowały jednak u niego takie objawy jak blada i spocona skóra, duszności oraz kaszel.

W obecności ratowników doszło do nagłego zatrzymania krążenia, na co natychmiast zareagowali rozpoczęciem czynności ratunkowych przy użyciu defibrylatora. Na szczęście turyście przywrócono funkcje życiowe, a dalsze zabiegi medyczne kontynuowała zadysponowana na miejsce załoga LPR.

Gdy stan poszkodowanego uległ stabilizacji, mężczyzna został przetransportowany drogą powietrzną do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsku-Białej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >

Polska

TPN ostrzega przed niedźwiedziami. Zwierzęta podchodzą coraz bliżej osiedli

Czytaj więcej >