Turysci.pl
FlixBus ogłasza nowe trasy i wznawia połączenia

fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

FlixBus przywraca część połączeń. Nowe kierunki do turystycznych miast w Polsce i za granicą

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

FlixBus ogłosił przywracanie kolejnych połączeń oraz nowe trasy do turystycznych miejscowości w Polsce i za granicą. Zmiany wejdą w życie już 2 czerwca, a tzw. zielona oferta przewoźnika powiększy się o ponad 30 linii. Nie zabraknie autokarów do uwielbianych przez Polaków miejscowości, takich jak Gdańsk, Kołobrzeg czy Ustrzyki Dolne.

  • FlixBus powoli podnosi się po kryzysie pandemicznym. Przewoźnik ogłosił przywracanie kolejnych połączeń

  • Po 2 czerwca w tzw. zielonej ofercie przewoźnika łącznie będzie już ponad 70 linii, a ok. 30 z nich będzie nowych

  • Bilety na połączenia autokarami FlixBusa są już dostępne. Można dzięki nim dotrzeć do 104 miast w Polsce i ponad 100 w innych krajach

FlixBus ogłosił wielkie przywracanie kolejnych połączeń ze swojej siatki oraz uruchomienie nowych tras. Zmiany wejdą w życie już 2 czerwca. Do tzw. zielonej oferty przewoźnika trafi ponad 30 nowych kursów, które mogą być atrakcyjne szczególnie w obliczu nadchodzących wakacji.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, na liście nowych tras znalazły się m.in. połączenia do Ustrzyk Dolnych, Kołobrzegu, Gdańska, Mrzeżyna, Ustronia Morskiego czy Wilna. FlixBus podkreśla, że w ofercie dostępne będą zarówno kursy krajowe, jak i międzynarodowe. Część rejsów zwiększy również swoją częstotliwość, np. Warszawa-Berlin.

FlixBus przywraca kolejne połączenia

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach Bałtyckich, cytowany w komunikacie, stwierdził, że popyt na podróżowanie zauważalny jest już od połowy maja. W połączeniu ze zniesieniem limitów w transporcie publicznym stanowi to więc doskonałą okazję do ogłoszenia rozwoju oferty.

Słowacja wpisała Polskę na zieloną listę

Polska na „zielonej liście" Słowacji. Zmiany na granicach

CZYTAJ DALEJ

Od 2 czerwca dostępne będzie prawie 50 proc. wszystkich połączeń, które jeszcze w tym roku zamierz wprowadzić FlixBus w tegorocznym sezonie. Zgodnie z zapowiedziami przedstawiciela przewoźnika, znaczna część pozostałych kursów ma zostać uruchomiona jeszcze przed wakacjami.

Jak czytamy w komunikacie, od 2 czerwca turyści będą mogli skorzystać z ponad 70 regularnych połączeń realizowanych przez zielone autokary. Łącznie na drogi wyjechać ma 98 pojazdów.

Wśród nowych oraz najpopularniejszych połączeń przewoźnik wymienia m.in. trasy między Krakowem a Białymstokiem, Przemyślem, Płockiem, Sandomierzem czy Jelenią Górą. Zwrócono uwagę też na rejsy zagraniczne, np. do Lyonu, Wiednia, Monachium, Kijowa, Salzburga, Odessy czy Paryża.

Turystyczne trasy na wakacje

W związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym, nie mogło zabraknąć również oferty letniej. Sezonowo autokary FlixBusa pojadą m.in. do Sopotu, Ustrzyk Dolnych, Ustronia Morskiego, Mrzeżyna, Szczawnicy, Kołobrzegu czy Augustowa.

Przewoźnik sygnalizuje w komunikacie także rozwój ukraińskiego oddziału FlixBus, który również może zaoferować turystom z Polski przejazdy do atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscowości. Mowa tu m.in. o trasach z Warszawy do Lwowa oraz dalej do Kijowa czy z Odessy do Pragi.

W czasie wakacji zorganizowana zostanie również kampania promująca turystykę w Polsce, dzięki której turyści będą mogli otrzymać vouchery zniżkowe. Mają one być rozdawane w wielu miastach Polski. Akcja nazwana została #zaflixuj się w Polsce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Flixbus

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Grecja łagodzi restrykcje dla osób zaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja chce zakazać samochodów spalinowych w Tatrach. Zapowiadają rewolucję transportową

Czytaj więcej >

Europa

Powodzie w Wenecji. Woda wdarła się na plac św. Marka

Czytaj więcej >

Europa

Tatry. Dwa młode niedźwiedzie straciły życie w ciągu niecałej doby

Czytaj więcej >

Europa

Wulkan na włoskiej wyspie budzi się po 130 latach. Wprowadzono żółty alert

Czytaj więcej >

Europa

Najwyższy szczyt Europy „skurczył się" o 92 cm w ciągu 4 lat

Czytaj więcej >