ferie wprowadzili obostrzenieFot. Pixabay.com/leo2014

Z samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriami

Rząd podjął ostateczną decyzję odnośnie tego, jak będą przebiegały ferie 2021. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które kończy wszelkie dyskusje na temat organizacji przerwy zimowej. Chociaż ze strony samorządów i przedstawicieli branży turystycznej padało wiele propozycji, politycy pozostali przy własnym wariancie, który zapowiadali już wcześniej.

Ferie 2021 odbędą się w terminie 4-17 stycznia i będą skumulowane. W tym wyjątkowym roku uczniowie ze wszystkich województw w całym kraju będą mieli przerwę zimową w tym samym czasie. Chociaż między premierem Morawieckim a samorządami i przedstawicielami branży turystycznej trwała dyskusja na temat organizacji tego okresu, ostatecznie rząd został przy swoich zapowiedziach. W Dzienniku Ustaw opublikowano już rozporządzenie.

Przez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekPrzez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Radio Zet, ferie zimowe będą trwały od 4 do 17 stycznia dla uczniów ze wszystkich województw. Rząd postawił na własny projekt, publikując oficjalne rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, co kończy wszelkie dyskusje na temat przerwy zimowej. Branża turystyczna prawdopodobnie nie będzie zadowolona z tej decyzji. Spełnia się czarny scenariusz przedsiębiorców i samorządowców.

Ferie zimowe 2021 oficjalnie zatwierdzone w Dzienniku Ustaw. Premier nie przystał na propozycje branży turystycznej

Nadchodzące ferie zimowe będą przebiegały według licznych ograniczeń. Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim już zapowiedzieli, że w tym okresie Polacy powinni pozostać w domach. Nie daje to zbyt wielu powodów do zadowolenia turystom, którzy w tym czasie planowali wczasy. Jednak jeszcze więcej problemów czeka branżę turystyczną.

Wiadomość o rozporządzeniu, które zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw, to wielki cios dla samorządowców i przedstawicieli branży turystycznej, którzy walczyli o złagodzenie obostrzeń w okresie zimowym. Przedsiębiorcy angażowali się w tworzenie propozycji rozwiązań, które ograniczyłyby skalę przewidywanych strat. Niestety spełnił się czarny scenariusz – rząd odrzucił przedstawione warianty.

Jak tylko informacja o planach skumulowania ferii 2021 pojawiła się w mediach, hotelarze i przedstawiciele branży narciarskiej szybko wyrazili głęboki niepokój. Zwłaszcza że w wielu miejscach rozpoczęły się już przygotowania do przerwy zimowej. Na części stoków ruszyło już naśnieżanie, które każdego dnia generuje koszty w wysokości tysięcy złotych. Sektor turystyczny zareagował bardzo szybko, przedstawiając szereg rozwiązań.

Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscySpojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscyCzytaj dalej

Ferie 2021 bez rozwiązań samorządowców

Po ważnym zebraniu samorządowców zaproponowano, by ferie trwały 10 tygodni. Zdaniem radnych z południa Polski dziesięciotygodniowe ferie, które trwałyby od 4 stycznia do 14 marca, mogłyby uchronić przedsiębiorców przed kryzysem ekonomicznym. Na tym rozwiązaniu miałaby skorzystać także lokalna społeczność.

W trakcie obrad samorządowych powiatu tatrzańskiego, w których uczestniczył również burmistrz Zakopanego, zaproponowano też otwarcie ośrodków narciarskich oraz obiektów, które oferują usługi noclegowe i gastronomiczne. Radni stwierdzili, że od chętnych wczasowiczów można byłoby wymagać testów na obecność koronawirusa.

Samorządowcy byli przekonani, że propozycje ich rozwiązań są możliwe do wprowadzenia i okazałyby się bardzo pomocne dla całej branży. Przedsiębiorcy obawiają się, że z powodu braku możliwości korzystania z ośrodków narciarskich oraz noclegowych w Polsce turyści wyjadą do innych krajów.

– Wierzymy w to, że nasze propozycje zostaną wykorzystane. Jestem przekonany, że są bardzo duże szanse, że nasze postulaty w większości zostaną uwzględnione – mówił starosta tatrzański Piotr Bąk cytowany przez TVN24.

– Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że walczymy o przetrwanie, że te najbliższe miesiące będą decydujące, dlatego też przygotowaliśmy realne propozycje, które dają możliwość funkcjonowania poszczególnych branż turystycznych – dodaje wójt gminy Kościelisko Roman Krupa – dodał wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. Już jutro w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
4. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyJulia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Makłowicz podczas podróży zaczął przecierać oczy. Odkrył wyjątkowy przepis na farsz do pierogów, absolutny hit
  2. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
  3. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  4. Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historią
  5. Jedyne, wyjątkowe miejsce w Polsce. Widać z niego dwa zamki, trudno powstrzymać zachwyt
  6. Stało się, w życie wszedł nowy obowiązek dotyczący maseczek. Idąc do pracy możesz się mocno zdziwić
  7. Kotek wniebogłosy płakał o pomoc. Maluszek zgubił mamę i utknął w kanałach

Źródło: Twitter @RadioZET_NEWS

Następny artykuł