Turysci.pl
Naciągacze w Krakowie

fot. pixabay.com/dimitrisvetsikas1969/zdjęcie poglądowe&Przemek Saracen/Twitter

Srebrny Kompas: Fałszywi przewodnicy w Krakowie naciągają zwiedzających

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak informuje portal turystyczny Srebrny Kompas, w Krakowie rzekomo grasują oszuści wyłudzający pieniądze od nieświadomych zwiedzających. Zgodnie z doniesieniami medium, nieprawdziwi przewodnicy oferują swoje usługi, biorą pieniądze od podróżnych, a nie posiadają odpowiednich licencji.

  • Srebrny Kompas informuje o rzekomych oszustach grasujących w okolicy krakowskiego Wawelu

  • Mają podawać się za licencjonowanych przewodników, choć zdaniem portalu nie mają oni odpowiednich uprawnień do takiej działalności

  • Oszuści mają podobno oferować turystom zwiedzanie Katedry Wawelskiej w „okazyjnych cenach", które są wyższe niż ceny legalnie kupionych biletów

Zarówno popularne miejscowości w górach i nad morzem, jak i duże miasta o ogromnym potencjale turystycznym, takie jak Kraków czy Warszawa, w czasie długiego weekendu są oblegane przez urlopowiczów. Niestety wzmożony ruch przekłada się też na wysoką aktywność oszustów.

Wcześniej pisaliśmy o „konikach", którzy pojawili się niedaleko kolejki na Gubałówkę. Naciągali turystów na kupno biletów po zawyżonych cenach, które rzekomo miały zwalniać z obowiązku czekania na swoją turę. Teraz okazuje się, że zwiedzający muszą uważać również w Krakowie.

Srebrny Kompas: oszuści na Wawelu

O sprawie na swoim koncie na Twitterze poinformował Przemek Saracen z portalu Srebrny Kompas. Jak czytamy w jego wpisie, na Wawelu rzekomo mieli pojawić się fałszywi przewodnicy turystyczni.

Alert pogodowy w Zakopanem

Alert pogodowy dla powiatu tatrzańskiego. „Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu"

CZYTAJ DALEJ

Jeśli jedziecie do Krakowa na Wawel i chcecie zwiedzić Katedrę, uważajcie na oszustów podających się za przewodników i krojących na biletach – czytamy w publikacji.

Do wpisu dołączone zostało również zdjęcie przewodnika, którzy - rzekomo, zdaniem autora - jest właśnie naciągaczem. Pełny wizerunek zobaczyć można we wpisie Przemka Saracen na Twitterze.

Naciągacze w Krakowie

Naciągacze w Krakowie/Twitter/Przemek Saracen

Portal o2 precyzuje, że oszuści podawać się mają za licencjonowanych przewodników, choć nie jest to prawda. Ich ofiarami mają być ci turyści, którzy czekają w długich kolejkach i mogą obawiać się tego, że danego dnia już nie uda im się zwiedzić Katedry.

Oszuści mają przekonywać swoje ofiary niskimi, rzekomo promocyjnymi cenami za wycieczki. Oferują np. 50 zł od osoby i przedstawiają to w taki sposób, by turysta uznał, że to okazja. Tymczasem prawda jest taka, że normalny bilet kosztuje 14 zł.

Zgodnie z informacjami o2, osoby te rzekomo mają nosić legitymacje, które zostały podrobione. Zaufanie wzbudzać mają schludnym wyglądem. Turyści proszeni są, aby wszelkie wątpliwości dotyczące przewodników, zgłaszać do członków obsługi Katedry.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: o2.pl/Srebrny Kompas/Przemek Saracen

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >