Energylandia będzie miała konkurencję. W Polsce powstanie nowy park
W lipcu popularny park rozrywki Energylandia będzie obchodził swoje 10-lecie. Uwielbiają go nie tylko Polacy, ale i obcokrajowcy. To w końcu jeden z najlepszych tego typu obiektów w całej Europie. Wszystko wskazuje, że będzie miał konkurencje. Na terenie kraju może powstań kolejny park.
Nowy park rozrywki ma składać się ze strefy z karuzelami i minicoasterami oraz water parkiem. Pomysłodawcy projektu czekają na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, by ruszyć z budową.
W Polsce pojawi się nowy park rozrywki?
Obiekt może powstać w Łutynówko pod Olsztynkiem i jak stwierdził burmistrz miasta Robert Waraksa, ma być atrakcją dla całych rodzin. W planach inwestora jest zagospodarowanie istniejących budynków po byłym gospodarstwie rolnym oraz budowa kolejek, minicoasterów i karuzeli dla dzieci.
To jednak nie wszystko. Jak zdradza burmistrz, powstać ma familijna sekcja wodna z wodnym parkiem, który obejmie baseny kąpielowe, zjeżdżalnie i plaże z leżakami. Ci, którzy przyjadą z daleka, będą mogli zatrzymać się w hotelach i skorzystać z obiektów handlowo-usługowych, które także mają doczekać się realizacji.
Kiedy otwarcie nowego parku?
Kluczowa dla budowy obiektu jest decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Trwa analiza raportu w oddziaływaniu na środowisko tej inwestycji. Planowany termin zajęcia stanowiska przez RDOŚ w Olsztynie został wyznaczony na 15 kwietnia br - informuje rzeczniczka RDOŚ w Olsztynie, Justyna Januszkiewicz.
Park rozrywki ma powstać w sąsiedztwie cennego przyrodniczo Obszaru Chronionego Krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, z tego też względu decyzja dyrekcji nie jest jeszcze pewna. Oprócz tego obok, bo zaledwie kilka kilometrów od Łutynówka znajduje się rezerwat Bagna Nadrowskie, które jest domem dla populacji żółwia błotnego. Jeżeli projekt będzie mógł zostać wdrożony, to jego realizacja zajmie nawet kilka lat.
Olsztynek zyska na nowej atrakcji
Jak dodaje burmistrz, Olsztynek ma duży potencjał turystyczny, który warto wykorzystać. - Olsztynek ma potencjał turystyczny. Mamy 40 jezior, połowa gminy to lasy. Na terenie gminy są dwa tys. miejsc noclegowych sezonowych i całorocznych, więc z naszego punktu widzenia - turystycznie zyskamy. Natomiast nad kwestiami komunikacyjnymi pracujemy - zaznaczył.
Źródło: PAP