Turysci.pl > Świat > Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:19

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

egipt
fot. Facebook/ المصري اليوم

W Egipcie doszło do tragicznego wypadku autobusu turystycznego. Zginęło 12 pasażerów, a 34 osoby z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Pasażerowie podróżowali do Kairu z kurortu Sharm el-Sheikh nad Morzem Czerwonym.

Tragiczny wypadek miał miejsce na pustynnej drodze w okolicach miejscowości Suez w Egipcie, w sobotę późnym wieczorem. Autobus uderzył w betonową barierę i przewrócił się.

Egipt. Autobus turystyczny uderzył w barierki

Państwowa agencja informacyjna MENA poinformowała, że autobus jechał do Kairu z kurortu Sharm el-Sheikh nad Morzem Czerwonym.

Lokalna policja przekazała mediom, że pojazd uderzył w betonową barierę, po czym przewrócił się.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2065745890232263

Co najmniej 12 osób, a ponad 30 pasażerów w wyniku wypadku zostało rannych. Na miejsce zdarzenia pojechało kilkanaście zastępów straży pożarnej i karetek pogotowia ratunkowego. Poszkodowani w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala w mieście Suez.

Sueska służba zdrowia zadeklarowała stan gotowości w szpitalu głównym, aby zapewnić pomoc poszkodowanym, a sale operacyjne zostały otwarte dla przypadków wymagających interwencji chirurgicznej.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=314280880494616

Liczba wypadków w Egipcie rośnie

Według wyliczeń krajowej agencji statystycznej, w 2020 roku liczba wypadków drogowych wzrosła o 17,8 procent w stosunku do 2019, kiedy odnotowano 9 992 wypadki na drogach.

Associated Press podaje, że wypadki drogowe w Egipcie są spowodowane głównie nadmierną prędkością, złym stanem nawierzchni drogowej i słabym egzekwowaniem przepisów ruchu drogowego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: O2, egyptindependent.com

Tagi: Egipt Turyści