Turysci.pl
Ryanair

fot. Pixabay/ Steve001

Dyrektor generalny Ryanaira o niezaszczepionych: "nie powinni mieć prawa latać"

7 Lutego 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanaira, stwierdził, że rząd każdego kraju powinien wymagać od pasażerów lotniczych certyfikatu szczepienia. Jego zdaniem osoby, które nie przyjęły preparatu, nie powinny w ogóle znajdować się na pokładzie samolotu. Takie restrykcje należy wprowadzić jak najszybciej.

Wilson podczas rozmowy ze stacją radiową Newstalk zapewnił, że nie będzie wymagał od swoich pasażerów szczepień. Powinny to jednak uregulować rządy poszczególnych państw. "Przyszłość w kontekście podróży lotniczych to powinna być szczepionka i dawka uzupełniająca" - mówił.

Cypr

Cypr łagodzi restrykcje wjazdowe. Skorzystają zaszczepieni i ozdrowieńcy

CZYTAJ DALEJ

Dyrektor generalny Ryanaira o obowiązku szczepień

Eddie Wilson to dyrektor generalny irlandzkiej linii lotniczej Ryanair. Mężczyzna podczas rozmowy dla stacji radiowej Nawstalk wypowiedział się na temat obowiązku szczepień wśród pasażerów. Jego zdaniem rządy wszystkich krajów powinny uniemożliwić obywatelom korzystanie z linii lotniczych bez dowodu ważnego szczepienia.

– Wszyscy powinni zostać zaszczepieni […]. Nie chodzi tylko o wakacje, ale o biznes, odwiedzanie przyjaciół i rodziny, edukację. Wszystko, co dobre. Przyszłość w kontekście podróży lotniczych to powinna być szczepionka i dawka uzupełniająca, które chronią wszystkie osoby przebywające w samolocie – mówił Wilson, cytowany przez portal Fly4Free.

Ryanair wspiera szczepienia

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele Ryanaira wypowiedzieli się pozytywnie na temat szczepień. Michael O’Leary w rozmowie z gazetą "Telegraph" otwarcie przyznał, że osoby niezaszczepione powinny mieć utrudnione życie w społeczeństwie.

– Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie powinieneś być wpuszczany do szpitala, nie powinieneś mieć prawa latać, nie powinieneś mieć wstępu do londyńskiego metra i nie powinieneś być wpuszczany do lokalnego supermarketu lub Twoja apteka też.

Powyższe stanowisko w pewnym stopniu dzielą też inne linie lotnicze. Jakiś czas temu prezes Wizz Aira przekazał, że połączenia do Polski zostały ograniczone przez niską zaszczepialność w kraju.

- To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce. Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też czasowo naszą obecność np. w Rumunii — mówił dla  „Re:view”.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: fly4free.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >