Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Czerwony szlak nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu pozostanie jeszcze zamknięty
Patryk Korzec
Patryk Korzec 28.05.2021 19:42

Czerwony szlak nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu pozostanie jeszcze zamknięty

Karkonoski Park Narodowy informuje o zamkniętych szlakach
Karkonoski Park Narodowy infromuje o zamkniętych szlakach

Karkonoski Park Narodowy poinformował o przedłużeniu zamknięcia czerwonego szlaku prowadzącego nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu. Trasa ta cieszy się w lecie ogromną popularnością wśród turystów. Niestety w tej chwili jeszcze nie jest bezpieczna i nie może na razie zostać otwarta.

  • Szlak czerwony nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu pozostanie zamknięty do odwołania

  • Na trasie zalega śnieg, a nawisy mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla piechurów

  • Zakaz wejścia obowiązuje także na szlak żółty, prowadzący od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów i czerwony przez Kocioł Łomniczki

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego w ostatnich dniach sprawdzali, jakie warunki panują na szlakach cieszących się popularnością wśród turystów. Pogoda dopisuje i coraz więcej osób wybiera się na górskie wyprawy. Nie każdy szlak jednak jest już bezpieczny po zimie.

Karkonoski Park Narodowy nie otworzy na razie kilku szlaków

Jak w piątek poinformowali pracownicy KPN na profilu Parku na Facebooku, niektóre szlaki nie zostaną otwarte przed nadchodzącym weekendem. W głównej mierze ma to związek z zalegającym na nich jeszcze śniegiem.

Pierwsza trasa, która pozostanie zamknięta, to czerwony szlak nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu. Obecne są tam jeszcze nawisy, które mogą być niebezpieczne dla turystów. Jak wynika z przekazanej informacji, na głównym odcinku zamontowane zostały łańcuchy, ale mimo to zniesienie zakazu wejścia nie jest jeszcze możliwe.

Mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą poprawę w sytuacji pogodowej na tyle, że będzie możliwe jego otwarcie na zbliżający się długi weekend – informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Oprócz tej popularnej trasy nieczynne będą jeszcze dwa szlaki. Chodzi o żółty, prowadzący od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz czerwony przez Kocioł Łomniczki. Zamknięcie tych dwóch ścieżek również związane jest z zalegającym na nich śniegiem.

https://www.facebook.com/KarkonoskiParkNarodowy/posts/4064755346951542

Oprócz wymienionych wyżej szlaków, służby przypominają, że nie wolno przebywać również na terenach wyłączonych z ruchu z uwagi na ochronę cietrzewia i sokoła wędrownego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Szlaki te pozostaną zamknięte co najmniej do 6 czerwca. Ich spis znaleźć można na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Cieszmy się z aktywności cietrzewi, których populacja niestety ciągle maleje w Karkonoszach. Odwiedzając nasze góry zadbajmy o spokój tych wyjątkowych ptaków w magicznym dla nich okresie tokowisk [pis. org.] – apelują pracownicy KPN.

Zamknięte szlaki również w Tatrach

O niespodziewanym zamknięciu jednego szlaku poinformował w piątek również Tatrzański Park Narodowy. Zgodnie z przekazaną informacją, chodzi o trasę prowadzącą przez Wąwóz Kraków.

Ze względu na usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu turystów, 29 maja zostanie zamknięty szlak prowadzący przez Wąwóz Kraków: od wejścia do wąwozu do Hali Pisanej (szlak żółty) - czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu TPN na Facebooku.

Pod postem pojawiły się pojedyncze słowa niezadowolenia, wynikające z terminu zakazu wejścia i momentu jego ogłoszenia. To właśnie w weekendy na szlakach górskich w całej Polsce jest najwięcej turystów, zamknięcie popularnej trasy może więc nie spodobać się wielu piechurom.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Karkonoski Park Narodowy