Turysci.pl Lotniska i linie lotnicze Czerwony lub czarny trójkąt w samolocie . Mało kto wie, co oznaczają
Fot. Marlena Kaczmarek Turyści.pl

Czerwony lub czarny trójkąt w samolocie . Mało kto wie, co oznaczają

30 marca 2024
Autor tekstu: Angelika Czarnecka

Na pokładzie samolotu, tuż nad głowami pasażerów znajdują się różne funkcje. Możemy m.in. skierować na siebie zimne powietrze, zapalić lampkę, czy wezwać obsługę. Ciekawość wzbudzają jednak małe trójkąty oznaczone na kolor czerwony lub czarny. Okazuje się, że znajdują się tam nieprzypadkowo. Powód może zaskoczyć niejednego.

Specjalny symbole nie są jednak nad każdym fotelem. Stewardessa wyjaśnił, dlaczego podczas lotu można pod takimi się znaleźć. Są one przydatne szczególnie zimą. Oprócz tego ciekawość podróżnych może wzbudzić również to, co znajduje się na oknach.

Symbole w samolocie. Co oznacza czerwony lub czarny trójkąt na pokładzie?

Wnętrze kabiny samolotu jest oznaczone małymi trójkątami. Mogą być w kolorze czerwonym lub czarnym. Jeśli przyjrzymy się im uważnie, zauważymy, że pokrywają się one ze skrzydłami samolotu. Kiedy załoga lotnicza musi je sprawdzić, trójkąty wskazują najlepsze punkty obserwacyjne dla listew i klap na zewnątrz.

Zimą są one szczególnie przydatne, ponieważ pracownicy muszą dbać o prawidłowe odladzanie skrzydeł. Stewardessa prowadząca profil o nazwie @_hennylim_ na TikToku podzieliła się tym, co kolorowe trójkąty oznaczają także na pasażerów, którzy pod takimi się znaleźli.

Czytaj też: W Dino właśnie się zaczęło. Wyjątkowa oferta, klienci będą zachwyceni

Miejsce w samolocie z najlepszym widokiem

Okazuje się, że pasażerowie, których fotel znajduje się pod symbolem kolorowego trójkąta, zajmują miejsce z najlepszym widokiem na skrzydła. Mogą obserwować ich działanie przez cały lot. W razie nagłej usterki, gdy zauważą coś nieprawidłowego, powinni jednak niezwłocznie zgłosić problem załodze.

Po drugie, jak stwierdziła stewardessa, siedzenie pod takim symbolem nazywa się często “siedzeniem Williama Shatnera”. W ramach ciekawostki aktor wystąpił w jednym z odcinków „Z Archiwum X”, w którym przez okno widzi goblina siedzącego na skrzydle.

Okna w samolocie powodem do niepokoju

Te małe, niepozorne naklejki nie są jedyną rzeczą, która wzbudza ciekawość podróżnych. Kolejną są małe dziurki w oknach. Na szczęście Henny Lim, stewardessa filipińskiej linii lotniczej Cebu Pacific, wyjaśniła, że w rzeczywistości nie ma powodów do obaw. Powiedziała, że ​​przebicia nazywane są także “dziurkami krwotocznymi” i są niezbędne dla bezpieczeństwa samolotu. “Mały otwór pomaga zrównoważyć różnicę ciśnień między kabiną a powietrzem na zewnątrz” - wyjaśniła Henny.

Źródło: TikTok/_hennylim_

Czytaj też: "Kurort znany bardziej w Europie, niż w Polsce". Zauroczył 3 miliony turystów

Praca jak marzenie? Najlepsza linia lotnicza rekrutuje w Polsce
Rewolucja od Wizz Aira. Nowa technologia zachwyci pasażerów
Obserwuj nas w
autor
Angelika Czarnecka

Dziennikarka z kilkuletnim doświadczeniem w polskich mediach i absolwentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Miłośniczka włoskich regionów. Uwielbiam dzielić się wskazówkami dotyczącymi budżetowego podróżowania po świecie.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy