Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Praca jak marzenie? Najlepsza linia lotnicza rekrutuje w Polsce
Natalia Księżak
Natalia Księżak 20.03.2024 15:38

Praca jak marzenie? Najlepsza linia lotnicza rekrutuje w Polsce

stewardessa
fot.Sorbis/Shutterstock

Nieopodatkowane wynagrodzenie, bezpłatne zakwaterowanie w Dubaju i szereg benefitów - takie dodatki i możliwość podróży w najdalsze zakątki świata czeka na przyszłych pracowników. Jedne z najlepszych linii lotniczych na świecie, czyli Emirates, poszukują w Polsce kandydatów do zespołu personelu pokładowego. Rekrutacja należy jednak do jednej z najtrudniejszych. Co należy zrobić i jakie są wymagania? 

Najlepsza linia lotnicza szuka w Polsce nowych pracowników

 Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, poszukują kandydatów do zespołu personelu pokładowego. Obecnie przewoźnik zatrudnia 787 Polaków, w tym 678 członków personelu pokładowego. Linie Emirates obsługują obecnie loty do ponad 140 miast w 76 krajach, w tym codzienne loty z Warszawy do Dubaju.

Personel pokładowy Emirates prowadzi luksusowy tryb życia w tętniącym życiem Dubaju, mieszkając z przedstawicielami 200 narodowości w mieście słynącym z hoteli, restauracji, gastronomii, rozrywek oraz wyjątkowego bezpieczeństwa. Zanim jednak nowi pracownicy będą mogli cieszyć się całą paletą korzyści, pracując jako personel pokładowy Emirates, muszą przejść bardzo wymagającą rekrutację i szkolenia…

Ile zarabia się w Emirates? "Średnia pensja na poziomie około 9770 dirhamów"

Wszyscy nowi członkowie personelu pokładowego przechodzą intensywne ośmiotygodniowe szkolenie w zakresie zapewniania najwyższych standardów obsługi, bezpieczeństwa i gościnności, których klienci Emirates oczekują od lat. Podczas nauki w najnowocześniejszym centrum szkoleniowym Emirates w Dubaju, personel pokładowy rozwija umiejętności efektywnej pracy w wielokulturowym zespole. Nie łatwo jednak przebrnąć przez ten etap, bo gra jest o wysoką stawkę.

“Średnia pensja na poziomie około 9770 dirhamów, czyli 10,5 tys. zł. Do tego służbowe mieszkanie, diety na wyżywienie, darmowy transport do pracy, a przy okazji — możliwość podróżowania” - mówiła o swojej pracy w rozmowie z Business Insider Polska była stewardessa, Ula Wierzbicka. 

Potencjalni członkowie załogi pokładowej Emirates powinni:

  • posiadać odpowiedni wzrost (co najmniej 160 cm), który pozwala sięgnąć na wysokość 212 cm
  • mieć przynajmniej rok doświadczenia w obsłudze klienta
  • być stanie spełnić wymagania wizowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczące zatrudnienia
  • mieć co najmniej wykształcenie średnie
  • nie posiadać widocznych tatuaży w mundurze personelu pokładowego Emirates
  • znać biegle język angielski w mowie i piśmie (dodatkowe języki są zaletą)

    Zobacz też: Polacy oszaleli na punkcie tej wyspy. Rekordowa liczba turystów 
     

Jak dostac się do Emirates? Spotkanie w Warszawie już w piątek

Skąd taka nagła potrzeba nowych pracowników na pokładach? Rekrutacja związana jest ze zbliżającymi się dostawami nowych Airbusów A350, które mają zostać dostarczone w połowie 2024 r. oraz Boeingów 777-X, które zostaną dostarczone w 2025 r. Przewoźnik  złożył zamówienie na 65 maszyn A350 oraz 205: 777-9 i 777-8.

“Zaproszenie na wydarzenie rekrutacyjne otrzymają wybrani kandydaci, którzy zaaplikowali online. Linie lotnicze zapraszają świeżo upieczonych absolwentów posiadających w swoim CV staże lub zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, osoby z około rocznym doświadczeniem w branży hotelarskiej lub obsłudze klienta, których pasją jest zapewnianie wyjątkowej gościnności” - czytamy w komunikacie firmy.

"Nowi rekruci będą częścią największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie i jednej z najbardziej kultowych marek, a wszelkich praktycznych umiejętności nauczą się od najlepszych trenerów w branży". Linie lotnicze z siedzibą w Dubaju organizują spotkania rekrutacyjne w Warszawie o godzinie 9:00 w piątek 22 marca i w sobotę 23 marca.

Zobacz też: "Kurort znany bardziej w Europie, niż w Polsce". Zauroczył 3 miliony turystów