Turysci.pl
Cypr

fot. Pixabay/ Walkerssk

Cypr łagodzi restrykcje wjazdowe. Skorzystają zaszczepieni i ozdrowieńcy

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Europejski kraj likwiduje restrykcje. Od 1 marca podróże na Cypr staną się znacząco prostsze. Tamtejsze Ministerstwo Turystyki ogłosiło zniesienie obowiązku wykonywanie testów dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Dotyczy to podróżnych ze wszystkich krajów.

Cypr postanowił ułatwić turystom podróż do swojego kraju. Od marca przyjezdni nie będą musieli już ukazywać negatywnego testu na COVID-19. Jedynym warunkiem jest certyfikat szczepienia lub dowód ozdrowienia.

Cypr znosi restrykcje dla podróżnych

Dobra wiadomość dla podróżnych. Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, Cypr powoli rozpocznie proces otwierania się dla turystów. Już niedługo każdy będzie mógł wjechać do danego kraju bez testu na COVID-19.

- Od 1 marca Cypr zniesie obowiązek przedstawienia negatywnego testu na koronawirusa oraz testowania się już na miejscu dla w pełni zaszczepionych podróżnych — przekazało Ministerstwo Turystyki Cypru.

Z informacji przekazanej przez cypryjski rząd wynika, że każda osoba, która przyjęła szczepienie lub jest ozdrowieńcem, będzie mogła wjechać do kraju, nie ukazując negatywnego testu na COVID-19. Poluzowanie restrykcji będzie dotyczyć osób z każdego kraju, niezależnie od panującej w nim sytuacji epidemiologicznej.

Wjazd osób niezaszczepionych również ulegnie pewnej zmianie. Cypr zamierza uprosić listę krajów, układaną według stopnia zagrożenia epidemiologicznego. 1 marca powstanie zielona i czerwona lista. Osoby z pierwszej listy będą musiały wykonać test PCR lub test antygenowy tuż przed podróżą. Za to podróżni z czerwonej listy będą musieli wykonać dodatkowy test PCR na lotnisku w Cyprze. Powstanie również lista szara. Osoby, które się na niej znajdą nie wjadą do kraju bez specjalnego zezwolenia.

Śnieg na Saharze

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

CZYTAJ DALEJ

Obecne restrykcje na Cyprze

Cypr to kraj, który przede wszystkim utrzymuje się z turystyki. Według danych odpowiada ona za ok. 13 procent krajowego PKB. Zatem pandemia koronawirusa mocno uderzyła w gospodarkę Cypru. Prawdopodobnie dlatego państwo postanawia poluzować swojego surowe restrykcje.

Na dzień dzisiejszy wyjazd do Cypru nie należy do najprostszych. Każda osoby przekraczająca granicę tego kraju musi ukazać negatywny test na COVID-19. To jednak nie wszystko. Na cypryjskim lotnisku trzeba wykonać kolejny test PCR. Dotyczy to zarówno ozdrowieńców, jak i osób w pełni zaszczepionych. Przed osobami, które nie przyjęły preparatu na COVID-19, stoi jeszcze jedna przeszkoda. 72 godziny od przylotu muszą wykonać trzeci test, tym razem antygenowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: fly4free.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >