Turysci.pl
Cypr pozew zbiorowy

Pixabay Danskityrkiet

Polacy wykupili rajskie wakacje, teraz zostali na lodzie. "Rozbój w biały dzień"

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Cypr znalazł się w ofercie biura Exim, z którego postanowiła skorzystać grupa Polaków. Po zakupie wycieczki jednak okazało się, że procedury na Cyprze Północnym są wyjątkowo skomplikowane i drogie. Turyści zostali na lodzie i zapowiad

Cypr Północny to popularna wyspa, która cieszy się zainteresowaniem Polaków. Podróżowanie tam jest możliwe już również podczas pandemii koronawirusa i można znaleźć ten kierunek w ofercie wielu biur turystycznych, między innymi Exim. Grupa Polaków postanowiła skorzystać z okazji i wykupić wycieczkę na wyspę. Po tym, jak zapoznali się z warunkami, powstał konflikt, który może skończyć się nawet pozwem zbiorowym.

Wybierając się na Cypr Północny, grupa Polaków musi zapłacić za testy na SARS-CoV-2. To jednak nie wszystko. Badania nie dają pewności, że zostaną wpuszczeni lub wypuszczeni z wyspy. Polacy postanowili zrezygnować z oferty i ubiegać się o zwrot pieniędzy. Biuro turystyczne oświadczyło natomiast, że przepisy o bezkosztowym anulowaniu umowy nie mają w tym przypadku zastosowania, co wywołało oburzenie klientów.

Mieli lecieć na Cypr Północny, teraz szykują pozew

Ze względu na obowiązkowe testy na koronawirusa, koszt wyjazdu na Cypr wzrasta o ok. 800 do tysiąca złotych od osoby. Biuro podróży Exim informuje, że nie pokrywa dodatkowych kosztów podróży, dlatego turyści muszą sami za nie zapłacić. Generuje to wiele konfliktów między klientami, którzy żądają zwrotu zaliczek, powołując się między innymi na ustawę o usługach turystycznych. Firma ma natomiast inne stanowisko w tej sprawie - uważa, że wielomiesięczna pandemia nie jest sytuacją niespodziewaną.

- Jesteśmy grupą 13 osób, w tym 11 dorosłych, i od zeszłego roku mamy wykupione wakacje na Cyprze Północnym z biura Exim Tours. Wylot był zaplanowany na 24 sierpnia z Krakowa. Biuro podróży twierdzi, że się odbędzie. Jednak w poniedziałek uzyskałam informację z lotniska, że naszego lotu nie ma w tym dniu, a my jesteśmy wpisani na listę pasażerów dzień wcześniej, czyli 23 sierpnia - słowa Justyny Wilczyńskiej z Katowic cytuje portal Money.pl

"Rozbój w biały dzień" - tak Polka skomentowała sytuację związaną z wycieczkę na Cypr, jak informuje Money.pl. Biuro turystyczne oferuje bezpłatną zmianę hotelu, na któryś z obiektów położonych na południowej części wyspy. Jeśli klienci nie zgadzają się na takie rozwiązanie, otrzymują wezwanie do zapłaty kwoty za poniesione koszty. Grupa Polaków czuje się oszukana i rozważa pozew zbiorowy.

Wyjazd na Cypr dla grupy wiąże się z przeprowadzeniem testów na obecność SARS-CoV-2 w czasie 72 godzin. Biorąc pod uwagę, że koszt jednego badania wynosi około 560 złotych, to przy 11 osobach oznacza dodatkowy wydatek 6160 złotych jeszcze przed wylotem z kraju. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kwarantannie dla Polaków i lotach WizzAir.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: O2.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >