Cypr pozew zbiorowyPixabay Danskityrkiet

Polacy wykupili rajskie wakacje, teraz zostali na lodzie. "Rozbój w biały dzień"

Cypr znalazł się w ofercie biura Exim, z którego postanowiła skorzystać grupa Polaków. Po zakupie wycieczki jednak okazało się, że procedury na Cyprze Północnym są wyjątkowo skomplikowane i drogie. Turyści zostali na lodzie i zapowiadają pozew.

Cypr Północny to popularna wyspa, która cieszy się zainteresowaniem Polaków. Podróżowanie tam jest możliwe już również podczas pandemii koronawirusa i można znaleźć ten kierunek w ofercie wielu biur turystycznych, między innymi Exim. Grupa Polaków postanowiła skorzystać z okazji i wykupić wycieczkę na wyspę. Po tym, jak zapoznali się z warunkami, powstał konflikt, który może skończyć się nawet pozwem zbiorowym.

Seria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegółSeria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegółCzytaj dalej

Wybierając się na Cypr Północny, grupa Polaków musi zapłacić za testy na SARS-CoV-2. To jednak nie wszystko. Badania nie dają pewności, że zostaną wpuszczeni lub wypuszczeni z wyspy. Polacy postanowili zrezygnować z oferty i ubiegać się o zwrot pieniędzy. Biuro turystyczne oświadczyło natomiast, że przepisy o bezkosztowym anulowaniu umowy nie mają w tym przypadku zastosowania, co wywołało oburzenie klientów.

Mieli lecieć na Cypr Północny, teraz szykują pozew

Ze względu na obowiązkowe testy na koronawirusa, koszt wyjazdu na Cypr wzrasta o ok. 800 do tysiąca złotych od osoby. Biuro podróży Exim informuje, że nie pokrywa dodatkowych kosztów podróży, dlatego turyści muszą sami za nie zapłacić. Generuje to wiele konfliktów między klientami, którzy żądają zwrotu zaliczek, powołując się między innymi na ustawę o usługach turystycznych. Firma ma natomiast inne stanowisko w tej sprawie - uważa, że wielomiesięczna pandemia nie jest sytuacją niespodziewaną.

- Jesteśmy grupą 13 osób, w tym 11 dorosłych, i od zeszłego roku mamy wykupione wakacje na Cyprze Północnym z biura Exim Tours. Wylot był zaplanowany na 24 sierpnia z Krakowa. Biuro podróży twierdzi, że się odbędzie. Jednak w poniedziałek uzyskałam informację z lotniska, że naszego lotu nie ma w tym dniu, a my jesteśmy wpisani na listę pasażerów dzień wcześniej, czyli 23 sierpnia - słowa Justyny Wilczyńskiej z Katowic cytuje portal Money.pl

"Rozbój w biały dzień" - tak Polka skomentowała sytuację związaną z wycieczkę na Cypr, jak informuje Money.pl. Biuro turystyczne oferuje bezpłatną zmianę hotelu, na któryś z obiektów położonych na południowej części wyspy. Jeśli klienci nie zgadzają się na takie rozwiązanie, otrzymują wezwanie do zapłaty kwoty za poniesione koszty. Grupa Polaków czuje się oszukana i rozważa pozew zbiorowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyjazd na działkę zakończył się straszliwą tragedią. Gdy obudziła się rano, męża nie było
2. Już od jutra Lidl będzie rozdawał klientom darmowe produkty. Są tylko 2 warunki, takich gadżetów jeszcze nie było

Wyjazd na Cypr dla grupy wiąże się z przeprowadzeniem testów na obecność SARS-CoV-2 w czasie 72 godzin. Biorąc pod uwagę, że koszt jednego badania wynosi około 560 złotych, to przy 11 osobach oznacza dodatkowy wydatek 6160 złotych jeszcze przed wylotem z kraju. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kwarantannie dla Polaków i lotach WizzAir.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były trener Adama Małysza oskarżył publicznie naszego mistrza. Zarzucił mu chciwość i oszustwo, padły mocne słowa
  2. Córka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymała
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: O2.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł