Turysci.pl
WizzAir nie rezygnuje

Wikimedia Markus Winkler (markuswinkler.de) CC BY 4.0

Wprowadzili kwarantannę dla Polaków. WizzAir i tak poleci

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

WizzAir nadal utrzymuje kursy z Polski do Ukrainy. Sytuacja nie byłaby na tyle zaskakująca, gdyby nie ostatnie decyzje władz naszych sąsiadów. Rząd na Ukrainie zdecydował, że Polacy, którzy będą chcieli przekroczyć granicę, zostaną objęci ob

WizzAir przed zamknięciem granic miał w swojej ofercie loty na Ukrainę. Z oczywistych powodów zostały jednak zawieszone w związku z pandemią koronawirusa, gdy w pierwszej fazie epidemii Polska - podobnie jak inne kraje - postanowiła zamknąć przejścia oraz loty międzynarodowe. Węgierski przewoźnik wznowił kursy do ukraińskich miast po ogłoszeniu zdjęcia lockdownu oraz przywróceniu ruchu lotniczego między państwami krajów europejskich. Teraz jednak, w związku z dynamicznymi zmianami, Polaków czekają odczuwalne utrudnienia podczas podróży na Ukrainę.   

Chociaż obecnie Polacy po przekroczeniu granicy z Ukrainą zostaną objęci obowiązkową kwarantanną, WizzAir nie anulował połączenia ze Lwowem. Rząd ukraiński uznał Polskę za kraj wysokiego ryzyka po tym, jak polski resort zdrowia zaczął odnotowywać wyraźny i wysoki wzrost potwierdzonych przypadków. We wtorek 4 sierpnia padł kolejny rekord w skali krajowej, który wyniósł 680 zarażeń. Mimo obostrzeń wprowadzonych na Ukrainie nadal możemy kupić u przewoźnika lot z lotniska w Goleniowie do Lwowa.

WizzAir nie zamierza rezygnować z połączenia ze Lwowem

Do tej sytuacji związanej z firmą WizzAir odniósł się rzecznik lotniska w Goleniowie. Okazuje się, że chociaż Polakom decyzja o utrzymaniu rejsów do Lwowa może wydawać się zaskakująca, powody decyzji węgierskich linii lotniczych są dosyć oczywiste. Lot funkcjonuje na lotnisku od kilku tygodni i wiele wskazuje na to, że tak pozostanie, jak twierdzi Krzysztof Domagalski.

- Do tej pory latają tam głównie Ukraińcy, więc przewoźnik nie zrezygnuje - słowa rzecznika lotniska w Goleniowie, Krzysztofa Domagalskiego cytuje Radio Szczecin.

- Tu liczba polskich pasażerów to było 10-20 procent, więc myślę, że to połączenie będzie dalej cieszyło się zainteresowaniem. Na ten moment głównie wśród obywateli Ukrainy - dodaje.

WizzAir wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Ukraińców, którzy wracają z Polski do ojczyzny. Ruch graniczny między naszymi krajami - zarówno ten naziemny, jak i lotniczy - nadal jest intensywny ze względu na dużą liczbę obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Polsce. Rejsy lotnicze do Lwowa odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają około 1,5 godziny. Koszt biletów może wynosić nawet 39 złotych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej wpadce WizzAir, którą przewoźnik nieomal przypłacił zakazem lotów.

Źródło: Radio Szczecin

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >