WizzAir nie rezygnujeWikimedia Markus Winkler (markuswinkler.de) CC BY 4.0

Wprowadzili kwarantannę dla Polaków. WizzAir i tak poleci

WizzAir nadal utrzymuje kursy z Polski do Ukrainy. Sytuacja nie byłaby na tyle zaskakująca, gdyby nie ostatnie decyzje władz naszych sąsiadów. Rząd na Ukrainie zdecydował, że Polacy, którzy będą chcieli przekroczyć granicę, zostaną objęci obowiązkiem kwarantanny. Węgierski przewoźnik jednak nie anulował połączenia.

WizzAir przed zamknięciem granic miał w swojej ofercie loty na Ukrainę. Z oczywistych powodów zostały jednak zawieszone w związku z pandemią koronawirusa, gdy w pierwszej fazie epidemii Polska - podobnie jak inne kraje - postanowiła zamknąć przejścia oraz loty międzynarodowe. Węgierski przewoźnik wznowił kursy do ukraińskich miast po ogłoszeniu zdjęcia lockdownu oraz przywróceniu ruchu lotniczego między państwami krajów europejskich. Teraz jednak, w związku z dynamicznymi zmianami, Polaków czekają odczuwalne utrudnienia podczas podróży na Ukrainę.

Chociaż obecnie Polacy po przekroczeniu granicy z Ukrainą zostaną objęci obowiązkową kwarantanną, WizzAir nie anulował połączenia ze Lwowem. Rząd ukraiński uznał Polskę za kraj wysokiego ryzyka po tym, jak polski resort zdrowia zaczął odnotowywać wyraźny i wysoki wzrost potwierdzonych przypadków. We wtorek 4 sierpnia padł kolejny rekord w skali krajowej, który wyniósł 680 zarażeń. Mimo obostrzeń wprowadzonych na Ukrainie nadal możemy kupić u przewoźnika lot z lotniska w Goleniowie do Lwowa.

WizzAir nie zamierza rezygnować z połączenia ze Lwowem

Do tej sytuacji związanej z firmą WizzAir odniósł się rzecznik lotniska w Goleniowie. Okazuje się, że chociaż Polakom decyzja o utrzymaniu rejsów do Lwowa może wydawać się zaskakująca, powody decyzji węgierskich linii lotniczych są dosyć oczywiste. Lot funkcjonuje na lotnisku od kilku tygodni i wiele wskazuje na to, że tak pozostanie, jak twierdzi Krzysztof Domagalski.

- Do tej pory latają tam głównie Ukraińcy, więc przewoźnik nie zrezygnuje - słowa rzecznika lotniska w Goleniowie, Krzysztofa Domagalskiego cytuje Radio Szczecin.

- Tu liczba polskich pasażerów to było 10-20 procent, więc myślę, że to połączenie będzie dalej cieszyło się zainteresowaniem. Na ten moment głównie wśród obywateli Ukrainy - dodaje.

WizzAir wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Ukraińców, którzy wracają z Polski do ojczyzny. Ruch graniczny między naszymi krajami - zarówno ten naziemny, jak i lotniczy - nadal jest intensywny ze względu na dużą liczbę obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Polsce. Rejsy lotnicze do Lwowa odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają około 1,5 godziny. Koszt biletów może wynosić nawet 39 złotych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej wpadce WizzAir, którą przewoźnik nieomal przypłacił zakazem lotów.

Źródło: Radio Szczecin

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł