Turysci.pl > Na topie > Co grasuje w Puszczy Knyszyńskiej? Leśnicy pokazali zagadkowe zdjęcie, które rozgrzało internautów
Magda Antoł
Magda Antoł 15.05.2023 11:13

Co grasuje w Puszczy Knyszyńskiej? Leśnicy pokazali zagadkowe zdjęcie, które rozgrzało internautów

Las
Fot. Facebook/Pixabay

W lasach możemy natknąć się na różne zwierzęta. Jednak to jedno zdjęcie poddaje w wątpliwość naszą znajomość polskiej fauny. Jedni widzą na nim niedźwiedzia, inni wilka. Wyjaśnienie jest jednak znacznie bardziej zaskakujące.

Niedawno opublikowane zdjęcie z Puszczy Knyszyńskiej zrodziło wiele pytań. Widnieje na nim tajemnicza postać, z którą ciężko utożsamić jakiekolwiek znane nam zwierzę. Co uchwycił fotograf w puszczy?

Tajemnicze zdjęcie z puszczy

Na profilu facebookowym Polskie Parki Narodowe pojawiło się bardzo dziwne zdjęcie. Na polnej ścieżce fotograf uchwycił zagadkowe stworzenie, które ciężko przypisać do znanej nam fauny.

Tajemnicze stworzenie przypomina kroczącego na chudych nóżkach pluszowego misia. Jak się okazało, zwierzę jest powszechnie znanym, puchatym i długouchym mieszkańcem lasów.

Zając bohaterem tajemniczej fotografii

Jeśli przyjrzymy się bliżej, to zobaczymy uciekającego zająca. Jego uszy skryły się za tyłem zwierzęcia, a “pluszowe nóżki” okazały się być przednimi łapami. Natomiast to, co wyglądało na misiowe łapki i buzię, w rzeczywistości były jego tylnymi łapami i puchatym ogonkiem.

Zdjęcie rozbawiło obserwatorów i cieszy się dużą popularnością. Mało kto był w stanie za pierwszym razem rozpoznać zająca. Pod wpisem pojawiły się również gratulacje dla fotografa, Jacka Marka. To właśnie jemu udało się uwiecznić zwierzaka w nietypowej pozie

Gdzie znajduje się Puszcza Knyszyńska?

Zdjęcie zostało zrobione na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego. Mieści się ona w zachodniej części województwa podlaskiego. Park krajobrazowy został stworzony dzięki uchwale Wojewódzkiej Rady Narodowej w 1988 r. W chwili powołania park został nazwany imieniem Witolda Sławińskiego, polskiego botanika i mikrobiologa. Aktualnie powierzchnia parku wynosi 72 860,17 ha.