Turysci.pl
split-1585463 1280

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

6 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chorwacja znalazła się na czerwonej liście Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Z tego powodu polska ambasada w Zagrzebiu wystosowała pilny apel do turystów o zachowanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa.

Ambasada RP w Zagrzebiu poinformowała w czwartek o umieszczeniu Chorwacji w czerwonej strefie ECDC. Komunikat pojawił się w mediach społecznościowych polskiej placówki dyplomatycznej.

Dania

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

CZYTAJ DALEJ

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC

Chorwacja znalazła się w czerwonej strefie ECDC, ponieważ liczba nowych zakażeń (z ostatnich 14 dni) przekroczyła 75, jednak jest niższa niż 500 przypadków na 100 tys. osób. Oznacza to, że kraj został uznany za obszar wysokiego ryzyka epidemicznego.

W związku ze wpisaniem Chorwacji na czerwoną listę, niektóre państwa mogą wprowadzić większe obostrzenia dla osób wracających z tego kraju, na przykład konieczność okazania negatywnego wyniku testu. 

Póki co Polska nie ogłosiła żadnych decyzji w związku ze wpisaniem Chorwacji na czerwoną listę.

Jak poinformowała ambasada w Zagrzebiu, dotychczasowe obostrzenia i zasady dotyczące wjazdu na terytorium Chorwacji pozostają bez zmian. Zaapelowano jednak do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Wszystkich z Państwa, którzy przebywają w Chorwacji lub planują wyjazd w najbliższych dniach, prosimy o zachowanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa, by uniknąć zarażenia koronawirusem - apelują pracownicy placówki.

Czym jest mapa ECDC?

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób aktualizuje pandemiczną mapę Unii Europejskiej w każdy czwartek. To, czy dany kraj znajdzie się na czerwonej liście zależy od danych zgłaszanych przez państwa członkowskie UE do bazy danych Europejskiego Systemu Nadzoru.

ECDC przy tworzeniu statystyk bierze pod uwagę takie kryteria, jak liczba wykonywanych testów oraz wskaźnik testów z wynikiem pozytywnym.

Często właśnie na podstawie map przygotowanych przez ECDC władze poszczególnych krajów podejmują decyzje o wprowadzaniu nowych restrykcji, zmianie zasad kwarantanny dla osób przekraczających granicę itp. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >