Turysci.pl
EN 01489944 0850

fot. JOSEPH PREZIOSO/AFP/East News

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W północno-wschodnią część USA w niedzielę uderzyła burza tropikalna Henri, która pozbawiła prądu ponad 100 tysięcy odbiorców od New Jersey do Maine. Nowojorskie lotnisko sparaliżowane, odwołano setki lotów. Opady deszczu pozalewały ulice miast.

Burza tropikalna Henri, która uderzyła wczoraj w USA, początkowo klasyfikowana była jako huragan, jednak osłabła tuż przed dotarciem na ląd. Jak podało Narodowe Centrum Huraganów (NHC), prędkość wiatru w stanie Rhode Island osiągnęła 95 kilometrów na godzinę.

usa

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

CZYTAJ DALEJ

Burza tropikalna Henri uderzyła w USA

Obfite opady deszczu kompletnie sparaliżowały transport kolejowy na Long Island i w południowej Nowej Anglii, czyli Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut.

Problemy pojawiły się także na nowojorskich lotniskach, gdzie konieczne było odwołanie setek lotów. Intensywne opady spowodowały także zalanie dróg w stanach Nowy Jork i New Jersey.

– Strażacy i policja w Newark uratowali 86 osób, w tym 16 dzieci, po tym jak powódź zalała wiele pojazdów – przekazał nowojorski dziennik, powołując się na Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Newark.

Jak poinformował New York Times, fale sztormowe wciąż zagrażają wschodniej części Long Island i południowej Nowej Anglii. Lokalne władze wezwały ludzi do opuszczenia plażowych miasteczek.

– W niedzielę na obszarze New Jersey do Maine 140 tys. klientów zakładów energetycznych pozostawało bez prądu, choć niektórym przywrócono dostawy – poinformował New York Times.

Rekordowe opady w Nowym Jorku

Josh Weiss, meteorolog z National Weather Service, poinformował, że w niedzielę dla nowojorskiego Central Parku został ustanowiony godzinowy rekord sumy opadów. Wyniósł ponad on 49 litrów wody na metr kwadratowy. Padł również rekord dzienny - 113 l/mkw.

Prezydent ogłosił stan wyjątkowy

Prezydent Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem o zatwierdzeniu deklaracji o stanie wyjątkowym w Rhode Island, Connecticut i Nowym Jorku. Jak dodał, Federalna Agencja ds. Zarządzania Kryzysowego (FEMA) była już w regionie i jest przygotowana do wsparcia przy usuwaniu zniszczeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Pożary w Rosji. „Bieżący rok będzie rekordowy"

Czytaj więcej >

Świat

Stan alarmowy na wyspie La Palma. Wulkan Cumbre Vieja grozi wybuchem

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

Czytaj więcej >

Świat

Dziecko z astmą wyproszone z samolotu American Airlines. Nie mogło założyć maseczki

Czytaj więcej >

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >