Turysci.pl
paszport

fot. Wikipedia Commons/ Aga Viburno/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Branża turystyczna na Podhalu obawia się paszportów covidowych. „Bardzo mocno zabierze nam turystów"

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Górale obawiają się, że tzw. paszport covidowy będzie niekorzystny dla lokalnej turystyki. Według TIG turyści mogą wybrać wypoczynek nad Morzem Śródziemnym zamiast wędrówki po Tatrach. Niektórzy analitycy są jednak innego zdania.

Paszport covidowy jeszcze przed pojawieniem się wzbudzał ogromne kontrowersje. Swoje obawy przedstawili również górale, którzy widzą w dokumencie zagrożenie dla lokalnej turystyki.

Paszport covidowy zabierze turystów góralom?

Górale obawiają się, że paszport umożliwiający podróże zagraniczne będzie przeciwko lokalnej turystyce. Według Tatrzańskiej Izby Gospodarczej turyści są wygłodniali zagranicznych wyjazdów.

Przyznał, że niektóre oferty z rejonu Morza Śródziemnego bywają tańsze niż na rynku lokalnym. Tygodniowy pobyt z rodziną w Tunezji może okazać się bardziej atrakcyjny cenowo, w porównaniu do takiego samego pobytu w Zakopanem.

Niestety, ma ceny pobytu składają się koszty prądu, żywności czy usług, na przykład pralni czy sprzątania, które w Polsce są bardzo wysokie. Te czynniki nie pozwalają góralom na podjęcie walki cenowej z konkurencją zagraniczną.

Gdańsk

Polacy ruszyli na długi weekend. Hotele pełne, tłumy na trasie, policja w gotowości

CZYTAJ DALEJ

Uruchomienie paszportu covidowego bardzo mocno zabierze nam turystów i wyciągnie za granicę – twierdzi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Zwrócił również uwagę, że w krajach, w których turystyka jest jedną z głównych gałęzi gospodarki, jak na przykład Chorwacja, łatwiej jest dostosować przepisy, aby móc przyjmować turystów wcześniej, niż tzw. paszport covidowy wejdzie w życie.

Przeciwnego zdania jest jednak analityk z agencji doradczo-marketingowej dla branży hotelarskiej JointSystem Dariusz Galica, który zwrócił uwagę, że przed pandemią, gdy podróże zagraniczne nie były niczym ograniczone, lokalny rynek miał swoich wiernych entuzjastów.

Przypomniał, że jest w Polsce grupa turystów, którzy co roku wracają w polskie Tatry czy wypoczywają nad Bałtykiem. Ponadto paszport covidowy umożliwi przyjazd turystom z zagranicy, których obecnie brakuje na rodzimym rynku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >