Turysci.pl
beskidy

fot. Facebook/ Błatnia Challenge 2022

Beskid Śląski. Kierowca wjechał na szlak ciężarówką

16 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Beskidach doszło do nietypowej sytuacji. Kierowca ciężarówki wjechał ciężkim pojazdem na szlak do schroniska na Błatniej. Zdjęcia opublikowano na profilu Błatnia Challenge 2022 na Facebooku.

W Beskidzie Śląskim, na szlak prowadzący na szczyt Błatniej o wysokości 917 m n.p.m., wjechała ciężarówka.

świeczka (10)

TOPR podaje szczegóły śmierci zawodnika MMA. Poruszał się poza wyznaczonym szlakiem

CZYTAJ DALEJ

Beskid Śląski. Ciężarówka na szlaku do Błatniej

W sieci od czasu do czasu pojawiają się pytania kierowców, czy do konkretnego schroniska można dotrzeć samochodem. Chociaż w wielu przypadkach odpowiedź jest przecząca, turyści na szlaku do Błatniej mogli się nieźle zaskoczyć.

Świadkowe zdarzenia opisywali w mediach społecznościowych, że kierowca ciężarówki zrezygnował z pomysłu dopiero na Siodle pod Przykrą. Jest to przełęcz na wysokości 801 m n.p.m. pomiędzy szczytami Błatniej i Przykre. Tam udało mu się zawrócić i zjechać na dół.

W mediach społecznościowych zawrzało. Komentujący zwrócili uwagę, że niestety pojazdy kołowe na pieszych szlakach są już coraz częściej spotykane. Nikt nie spodziewał się jednak tira na wąskiej leśnej górskiej przełęczy w Beskidzie Śląskim.

Błatnia to szczyt górski w Paśmie Wiślańskim Beskidu Śląskiego. Jego wierzchołek, grzbiety oraz południowe stoki opadają ku dolinie Chrobaczego Potoku w Brennej.

Większą część stoków góry pokrywają lasy mieszane lub bukowe, a na jej szczycie znajduje się Schronisko PTTK, które powstało w latach 1925–1926.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >