Turysci.pl
Berlin z góry.

Fot. Pixabay.com/ jiriposival0 (zdjęcie poglądowe)

Byliście w Berlinie? Przyciąga tysiące turystów

7 Września 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Berlin rokrocznie cieszy się niemalejącą popularnością ze strony turystów z całego świata, jednak niemiecka stolica to nie tylko Brama Brandenburska i Alexanderplatz. Na metropolię, do której ze Szczecina można dojechać w 1,5 godziny, z Pozn

Berlin kojarzy się głównie z zabytkami, wyjątkowymi second-handami oraz barami, które mogą śmiało konkurować z tymi w Londynie. Jednak - czy stolica Niemiec to tylko punkty w ścisłym centrum? Niekoniecznie. Na całe spektrum świateł metropolii warto zerknąć z góry.

Berlin pod nogami

Idealnym początkiem przygody z “podniebną” stolicą Niemiec będzie Wieża Telewizyjna (TV Tower Berlin - Panoramastraße 1 a). 368-metrowa konstrukcja jest najwyższym obiektem tego typu w całym kraju i gwarantuje turystom widok nie tylko na pobliskie centrum, ale i dalszy Reichstag, czy Stadion Olimpijski. Wejściówka dla osób dorosłych? 13 euro.

Nieco bardziej egzotyczną alternatywą jest Weltballon (Zimmerstraße 97). Z kosza jednego z największych tego typu balonów na świecie, można spokojnie dostrzec Checkpoint Charlie, a także siedziby największych koncernów medialnych w kraju - m.in. Sony. Ile kosztuje Berlin z perspektywy tak nietypowego punktu? Nieco drożej niż TV Tower - 19,90 euro.

Najbardziej ekonomicznym wariantem z kolei będzie punkt widokowy z Kollhoff Tower (Potsdamer Platz 1). Z tej 103-metrowej konstrukcji możemy podziwiać zarówno Wschodni, jak i Zachodni Berlin, co daje niesamowite porównanie w perspektywie kilku dekad od upadku muru. Dorośli za wejście zapłacą 6,50 euro.

Byliście już w Berlinie? Zachwyciło Was ścisłe centrum, czy podobnie jak Krzysztofa Ibisza - nieco hipsterski Kreuzberg? Dajcie znać w komentarzach!

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: top10berlin.de

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >