Turysci.pl
Bali chce przyciągnąć pracowników zdalnych

fot. pixabay.com/keulefm

Zachęcają do pracy zdalnej na Bali. Przygotowują specjalne pakiety turystyczne i zniżki

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Minister turystyki Indonezji, wraz z całym swoim biurem, przeniósł się na wyspę Bali. Chce w ten sposób zachęcić przedsiębiorców i pracowników zdalnych do pracy z tego rajskiego miejsca. Ma to wspomóc lokalną branżę tury

Pandemia koronawirusa wywołała potężny kryzys w branży turystycznej, który szczególnie odczuwalny jest w miejscach takich jak egzotyczna wyspa Bali. 80 proc. tego rajskiego miejsca żyje wyłącznie dzięki przyjezdnym, łatwo więc można wyobrazić sobie dramatyczną sytuację tych ludzi

Aby minimalizować straty i przypomnieć ludziom, że tereny te wciąż są niebywale atrakcyjne, zdecydowane działania podjął w czwartek indonezyjski minister turystyki. Sandiaga Salahuddin Uno, wraz z całym swoim biurem i pracownikami, przeniósł się na rajską wyspę. Chce w ten sposób zachęcić przedsiębiorców i pracowników zdalnych do odwiedzania wyspy i wspierania lokalnej turystyki. Swój apel kieruje zarówno do mieszkańców Tajlandii, jak i zagranicznych gości. 

Praca zdalna na Bali

Zachęcam przedsiębiorców i (innych) profesjonalistów do rozważenia pracy z Bali z dwóch powodów. Po pierwsze, można tu wydajnie pracować i jednocześnie cieszyć się naturalnym pięknem Bali, po drugie, pomożemy w ten sposób przemysłowi turystycznemu i kreatywnemu – czytamy w oświadczeniu wydanym przez ministra. 

Pura Besakih o wschodzie słońca, Bali/fot. wikimedia.org/Flying Pharmacist/CC BY-SA 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en

Podkreśla, że Bali jest gotowe na przyjęcie turystów z całego świata, o ile będą oni przestrzegać protokołów zdrowotnych. Obecnie zdobyć trzeba indonezyjskie zezwolenie na pobyt oraz przedstawić po przylocie negatywny wynik testu PCR na koronawirusa oraz wypełnić kartę ostrzeżeń zdrowotnych. Możliwe jest również ponowne przejście testu, na którego wyniki czekać trzeba w hotelu. Przed pandemią miejsce to przyciągało prawdziwe tłumy, oferując niezwykłe atrakcje i przeżycia. Niedawno opisywaliśmy np. historię Polki, która na wyspie skorzystała z usług miejscowego szamana.   

Władze wyspy robią wszystko, by wspomóc inicjatywę ministra i stworzyć pracownikom zdalnym jak najlepsze warunki. Jak podaje Onet, zapowiedziano już przygotowywanie specjalnych zniżek turystycznych, które przeznaczone mają być dla osób planujących naukę oraz pracę na Bali.

Sandiaga deklaruje, że nie zapomina również o lokalnych pracownikach branży turystycznej. Deklaruje, że osoby zatrudnione w tym sektorze będą mogli liczyć m.in. na pierwszeństwo w szczepieniach przeciwko COVID-19. 

Zgodnie z informacjami Jakarta Globe, obecnie w hotelach na Bali zajęte jest jedynie 20 proc. miejsc noclegowych. W październiku natomiast władze deklarowały, że przez pandemię aż 75 proc. mieszkańców pozostało bez pracy. 

Świątynia Uluwatu/fot. Pixabay.com/rohitink

Zwiedzanie i niesamowite widoki

Warto podkreślić, że praca zdalna z Bali to wspaniała okazja do skorzystania z walorów wyspy. Na fanów plażowania czeka jedna z najsłynniejszych plaż Indonezji, Seminyak. Zawiedzeni również nie będą fani zwiedzania i zabytków - świątynie Pura Blanjong i Uluwatu niezmiennie wymieniane są jako punkty, które każdy przyjezdny powinien odwiedzić choć raz. 

Przyjezdni zachwyceni będą bliskością aktywnego wulkanu Batur, który wygląda spektakularnie, trzeba jednak pamiętać, że może stwarzać też zagrożenie. Apelujemy tu zatem o przebywanie w miejscach niezagrożonych na wypadek europcji. Na najmłodszych czeka małpi las w Ubud oraz słynne tarasy ryżowe. Z Polski obecnie dostać się można na Bali lotem z zaledwie jedną przesiadką w Turcji. Lot w dwie strony znaleźć można już nawet poniżej 3000 zł. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >