ranking najlepsze miasto

Fot. Pixabay.com @Angelo_Giordano (zdjęcie ilustracyjne)

Poznaliśmy najlepsze miasta do pracy zdalnej w 2021 roku. Lider rankingu ma wiele do zaoferowania, jego lokalizacja i atrakcje zachwycają

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ranking miast, które tworzą najlepszą przestrzeń do pracy zdalnej, pokazuje, jak bardzo w ciągu ostatnich miesięcy zmienił się świat. Z powodu pandemii koronawirusa w wielu krajach zaleca się pracę z domu, o ile jest taka możliwość. Redakcja Big 7 Travel postanowiła ocenić, w których miejscowościach najlepiej jest założyć HomeOffice.

Ten ranking może szczególnie przydać się dla osób pracujących zdalnie, które od czasu do czasu muszą zmienić otoczenie. Praca z domu daje duże możliwości podróżowania – wystarczy sprzęt elektroniczny, by wykonywać swój zawód zarówno w pociągu, jak i hotelu. Obecnie trzeba jednak pamiętać, że przemieszczanie się w wielu kierunkach jest utrudnione.

Ranking najlepszych miast do pracy zdalnej. Na szczycie stolica Estonii

Tworząc ten ranking, redakcja Big 7 Travel postanowiła najwyższe miejsce przyznać stolicy Estonii. Zdaniem autorów zestawienia to właśnie tam powinni wybrać się podróżni, którzy pracują zdalnie. Jak oceniają redaktorzy, Tallin już teraz reprezentuje bardzo wysoki poziom, a wiele wskazuje też na to, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Jest ona przyszłością, a stolica Estonii spełnia wszystkie najważniejsze kryteria – komunikat redakcji Big 7 Travel cytuje Wirtualna Polska.

Estonia ma nowoczesną wizję rozwoju i wprowadziła rozwiązania pozwalające cyfrowym nomadom pracować zdalnie w tym kraju nawet przez rok. Stolica kraju jest pełna uroku i zaskakuje na każdym kroku. Przeprowadzając się do niej będziesz żyć jak w bałtyckiej baśni – dodają redaktorzy.

Tallin, Estonia, Fot. Wikimedia Sailko CC BY-SA 4.0

Redakcja podkreśliła kilka aspektów, które szczególnie mogą ułatwić życie w Tallinie. W uzasadnieniu wskazano, że 99 procent usług publicznych jest dostępnych przez całą dobę – w dodatku siedem dni w tygodniu. Kolejna kwestia to także relatywnie niskie koszty utrzymania. Szacuje się, że za jedno lub dwupokojowe mieszkanie w dobrym standardzie, położone blisko centrum, płaci się około 2,3-3 tysięcy złotych.

Tallin podbił ranking portalu podróżniczego także dzięki urokliwym knajpkom oraz otwartym podejściu mieszkańców. Stolica Estonii jest także wzbogacona o tereny zielone. Większość żyjących tu osób podkreśla rownież duże poczucie bezpieczeństwa. Dlatego pracownicy zdalni często chwalą sobie Tallin w sieci.

Tallin, Estonia, Fot. Wikimedia Ad Meskens CC BY-SA 4.0

Stolica Estonii to także dobra lokalizacja, z której możemy dotrzeć do kolejnych interesujących miast – Tallin leży około 80 kilometrów od Helsinek, ok. 320 km od Sankt Petersburga, ok. 300 km od Rygi oraz ok. 380 km od Sztokholmu.

Ranking najlepszych miast do pracy zdalnej – Warszawa i Kraków

Chociaż ranking nie uwzględnia polskich miast nawet w pierwszej dziesiątce, to Kraków i Warszawa doczekały się ciepłych słów ze strony redakcji Big 7 Travel. Dawna stolica Polski została umieszczona na 21. miejscu.

Autorzy uznali, że wśród najbardziej instagramowych lokalizacji na świecie Warszawa powinna znaleźć się na 38. miejscu. Wyższe miejsca zostały przyznane między innymi takim miastom jak Mińsk (37. miejsce), Budapeszt (32. miejsce), Praga (21. miejsce) czy Berlin (13. miejsce). W fotograficznym zestawieniu zwyciężył Paryż. Kolejne miejsca podium przypadły Filipinom (cały kraj) oraz Tokio.

Ta polska perełka dosłownie emanuje barwnym urokiem []. Malowniczy Rynek Starego Miasta czy Pałac w Wilanowie dosłownie zapierają dech w piersiach. Idealne miejsca do robienia zdjęć to także taras widokowy w kościele św. Anny lub Nowe Miasto – treść opinii redaktorów na temat Warszawy cytuje WP.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o egzotycznym raju, z którego Polacy korzystają także podczas pandemii. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: WP