Cancun w Meksykuwikimedia.commons/Dronepicr (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

Mimo ograniczeń w podróżowaniu Polacy znaleźli swój raj. Meksyk stał się hitem sezonu

Polacy wybierają zagraniczne wycieczki nawet w pandemii koronawirusa. Ma jednak ona duży wpływ na wybór miejsca. Turyści unikają kierunków, do których wyjazd wiążę się z wykonaniem testu na COVID-19. Z tego powodu hitem stał się Meksyk.

Polacy pokochali podróżowanie. W aktualnej sytuacji epidemiologicznej jest to jednak utrudnione. Duża liczba restrykcji sprawia, że turyści rezygnują z dotąd znanych kierunków i poszukują nowych. Zainteresowaniem cieszy się Meksyk.

Polacy latają do Meksyku

Konieczność posiadania testu na obecność koronawirusa stała się jednym z czynników decydujących o wyborach Polaków w ostatnim sezonie. To z tego powodu popularne były wyjazdy do Kenii czy na Zanzibar. Pisaliśmy o tym tutaj.Pojawił się jeszcze trzeci hit - Meksyk.

- W tym sezonie zimowym Meksyk jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na urlop, obok Zanzibaru i Dominikany - powiedziała dla Wirtualnej Polski Klaudyna Fudala z portalu podróżniczego Wakacje.pl.

- Podróżując do Meksyku nie musimy robić testu na koronawirusa, na miejscu nie przechodzimy kwarantanny. Za tygodniowy pobyt w dobrej klasy hotelu zapłacimy ok. 4600 zł z wyżywieniem all inclusive i około 3500 złotych za opcję bez wyżywienia - dodała ekspertka.

Najczęściej wybierane stany w Meksyku to te, które leżą nad Morzem Karaibskim. Mowa więc między innymi o Quintana Roo, obejmującej Cancún, Isla Mujeres i Puerto Morelos. Szczególnie to pierwsze miasto cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Cancún uznawany jest obecnie za najbardziej luksusową miejscowość wypoczynkowa w Meksyku. Oprócz wypoczynku na plaży jest to również idealne miejsce do nurkowania - znajduje się tam słynne podwodne muzeum. Panują tam też świetne warunki do windsurfingu i innych sportów wodnych. Konieczne trzeba też odwiedzić starożytne miasteczko Azteków.

Piramida w Cancun, fot. pixabay.com/FlavioMoura

Kiedy jakieś miejsce staje się popularne, także celebryci szybko interesują się tym kierunkiem. Jakiś czas temu zdawaliśmy relację z wakacji Julii Wieniawy na Zanzibarze. Teraz do Meksyku poleciała Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z rodziną.

- Natura jak pędzlem malowana, piękne kolory i światło, ale ekipa i tak najbardziej doceniła meksykańskie rytmy - napisała na Instagramie gwiazda TVN i dodała zdjęcie z plaży. Na fotografii widać piękną, lazurową wodę karaibską.

Nadchodzący sezon

Eksperci uważają, że nadchodzący sezon wakacyjny ma być prawdziwym odrodzeniem turystyki po kryzysie. Prawdopodobnie nadal będą obowiązywały takie obostrzenia jak noszenie maseczki oraz zachowanie dystansu, ale nie powinno to utrudniać podróży.

Z kryzysu w pierwszej kolejności mają wyjść tanie linie lotnicze. W związku z tym Polacy powrócą do takich miejsc jak Chorwacja, Grecja, Turcja, Włochy, Bułgaria czy Egipt. Nadal ma utrzymać się też popularność Zanzibaru. Więcej na temat tegorocznych wakacji można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Następny artykuł