Urlop 2021. Gdzie i kiedy pojechaćUnsplash.com/Oscar Bonilla

113 dni urlopu w 2021 roku. Wiemy, jak w nowym roku skutecznie rozplanować dni, aby mieć niemal 4 miesiące wakacji

Urlop to coś, na co wiele osób wyczekuje cały rok. Mnóstwo ludzi liczy na to, że w 2021 będzie można lepiej zaplanować wakacje i odwiedzić ciekawe miejsca. Jest pole do popisu, ponieważ wolnych będzie aż 113 dni. Będzie czas na odwiedzenie wyjątkowych lokalizacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy wypadają ustawowe dni wolne
  • Jak zaplanować dłuższy urlop
  • Gdzie warto pojechać

Urlop w 2021 roku ma być lepszy niż w 2020. Tak uważają eksperci. Spodziewają się większej swobody w podróżowaniu. Polacy będą mieli do dyspozycji 113 dni wolnego. Przedstawiamy, kiedy najlepiej zaplanować wolne.

Urlop 2021. Aż 113 dni wolnego

Wolne dni można było zaplanować już na samym początku 2021. Nowy rok wypadł w piątek, a więc można było połączyć ten dzień z weekendem. Wiele osób zrezygnowało z tego pomysłu ze względu na obostrzenia, ale na kolejne trzeba będzie trochę poczekać.

W 2021 roku Wielkanoc wypada dopiero 4 kwietnia i standardowo dodatkowy mamy wolny Poniedziałek Wielkanocny, a to oznacza kolejny trzydniowy weekend. Być może wtedy nie będą już obowiązywały rygorystyczne obostrzenia i pozwoli to na podróże.

Następną okazją będzie majówka, która jest idealną okazją na krótkie wypady oraz grillowanie. Niestety, w nadchodzącym roku 1 maja wypada w sobotę, a więc dodatkowym dniem wolnym będzie jedynie poniedziałek, kiedy obchodzone będzie święto Konstytucji RP.

To dobry moment, aby zorganizować pierwsze wypady nad wodę. Dobrą opcją będzie zarówno morze, jak i Mazury. Wiele osób w tym czasie szuka spokojnych miejsc na pustkowiu. Kilka propozycji przedstawiliśmy tutaj.

W przeciwieństwie do weekendu majowego, turyści mogą liczyć na Boże Ciało, które wypada 3 czerwca. Ruchome święto, które zawsze wypada w czwartek jest gwarancją przedłużonego weekendu. Wystarczy dobrać jeden dzień wolnego aby mieć 4 dni na wyjazdy.

Czerwiec to czas, kiedy można już wybrać się na wakacje. W tym roku na turystów czekać będzie duża oferta wyjazdów zagranicznych. Hitem będzie Kenia oraz Tanzania.O tym ostatnim kraju pisaliśmy tutaj.

Obrazy turysci.pl

Tanzania, fot. pixabay/4758892

Po letnim sezonie wakacyjnym kolejna okazja do urlopu pojawi się dopiero na jesieni, konkretnie 1 listopada. Wszystkich Świętych wypadnie w poniedziałek. Biorąc pod uwagę poprzedzający weekend, to trzy dni wolnego.

Z kolei 11 listopada mamy Święto Niepodległości, które wypada w czwartek. Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej Bożego Ciała, wystarczy wziąć wolny piątek, aby mieć cztery dni na wypoczynek w gronie rodziny, partnerów lub znajomych.

Najmniej sprzyjającym dodatkowym dniom wolnym świętem będzie Boże Narodzenie. Wigilia wypada w piątek, a więc dwa dni świąteczne przypadną na weekend. Podobnie będzie w przypadku Sylwestra i pierwszego dnia 2022 roku. Da się jednak zorganizować czas ciekawie nawet na jedynie 3 dni. Klasyką sezonu zimowego zawsze będzie Zakopane. Miasto ma w tym czasie niesamowity klimat, co tego można skorzystać ze stoków narciarskich.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Obrazy turysci.pl

Stok w Zakopanem, fot. wikimedia.commons/ krysi@ / CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł