Turysci.pl
samolot

fot. Twitter/ @jesscribe

Awaryjne lądowanie w USA. Pasażer próbował włamać się do kokpitu samolotu

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot linii Delta musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Albuquerque, po tym jak jeden z pasażerów próbował włamać się do kokpitu - poinformował w sobotę portal The Hill.

W USA doszło do niebezpiecznego incydentu na pokładzie samolotu linii Delta. Mężczyzna próbował włamać się do kokpitu i zachowywał się w sposób agresywny. Inni pasażerowie wszystko nagrali.

Samolot awaryjnie lądował w Albuquerque

Samolot linii Delta (lot 386) wystartował z międzynarodowego lotniska w Los Angeles do lotniska docelowego w Nashville. Został jednak zmuszony do awaryjnego lądowania w Albuquerque.

Podczas lotu jeden z pasażerów podbiegł do drzwi kokpitu i zaczął w nie walić. W trakcie próby włamania miał wykrzykiwać do pilotów „Zatrzymaj samolot".

Innym pasażerom udało się wszystko nagrać i umieścić dokumentację w mediach społecznościowych. Na filmach widać, jak pasażer jest obezwładniany i przenoszony na tył samolotu.

pociąg

Trzy godziny opóźnień pociągów po długim weekendzie. Turyści muszą liczyć się z utrudnieniami

CZYTAJ DALEJ

Przewoźnik wydał specjalne oświadczenie, w którym podziękował pasażerom i obsłudze lotu Delta 386, z Los Angeles do Nashville, którzy pomogli w zatrzymaniu niezdyscyplinowanego pasażera, gdy lot został przekierowany do Albuquerque.

- Samolot wylądował bez incydentów, a pasażer został usunięty (z samolotu) przez służby porządkowe - poinformował przewoźnik w oświadczeniu dla mediów.

Niedawno doszło również do awaryjnego lądowania samolotu linii Ryanair relacji Dublin-Warszawa, który musiał zatrzymać się na lotnisku w Berlinie.

Dziennik Bild Zeitung poinformował wówczas, że przyczyną lądowania było zagrożenie bombowe. Okazało się ono jednak bezpodstawne, a pasażerowie mogli wznowić lot do Polski na pokładzie zapasowego samolotu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >