Turysci.pl
PKP

fot. Pixabay/ JerzyGorecki (zdjęcie ilustracyjne)

Awaria pociąg PKP do Zakopanego. Pasażerowie czekają już kilka godzin

10 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W poniedziałek rano doszło do awarii pociągu PKP InterCity Podhalanin w stronę Zakopanego. Jak poinformował Tygodnik Podhalański, wewnątrz na odjazd oczekuje kilkuset pasażerów.

Pociąg PKP InterCity Podhalanin wyruszył ze Szczecina o godz. 18.23 i według rozkładu już powinien być w Zakopanem. Niestety, jak wskazuje Tygodnik Podhalański, po podróży pełnej opóźnień maszyna ugrzęzła na stacji Brzeźnica koło Skawiny.

kruczała

Przyjaciele żegnają Michała Kruczałę. Wspaniały przewodnik zmarł pod Gerlachem

CZYTAJ DALEJ

Pasażerowie utknęli w pociągu PKP InterCity

- Stoimy tu już 4 godziny. Mówili, że to awaria lokomotywy, czekaliśmy aż przyjedzie z Krakowa. Gdy dotarła okazało się, że też zepsuta i podstawili drugą. Czekamy dalej. Niby prądu nie ma. Nie dostaliśmy nawet herbaty, dopiero teraz, po 4 godzinach dzieciom koce dali, ale dlaczego nie podstawili autobusów? - irytuje się pan Michał w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim.

Jak dodał, pasażerowie otrzymali informację, że mają dotrzeć pod Tatry około 12.45, jednak przed godz. 8. pociąg wciąż stał na stacji.

Według informacji podanej przez PKP przyczyną wstrzymania ruchu pociągów jest brak napięcia w sieci trakcyjnej na odcinku Spytkowice - Brzeźnica.

Komentarz PKP Intercity

Rzeczniczka PKP Intercity Anna Zakrzewska potwierdziła nam, że w godzinach wczesnoporannych (po godzinie 4:20) doszło do zaniku napięcia w sieci trakcyjnej na szlaku Brzeźnica-Spytkowice.

- Do ściągnięcia pociągu zadysponowano lokomotywę spalinową ze stacji Spytkowice. Skład został ściągnięty do stacji Brzeźnica po godzinie 6, gdzie stwierdzono defekt lokomotywy. Zastępczy tabor został zadysponowany ze stacji Kraków Płaszów, w tym samym czasie maszynista podjął działania mające na celu usunięcia usterki. Przed przybyciem lokomotywy udało się naprawić lokomotywę, ostatecznie pociąg wyjechał z 250-minutowym opóźnieniem. W stacji Skawina przy planowej zmianie kierunku jazdy została wymieniona lokomotywa - przekazała nam Zakrzewska.

Jak dodała, podróżni (128 osób) przez cały czas byli pod opieką drużyny konduktorskiej. Pasażerom został wydany poczęstunek, a po załączeniu napięcia otrzymali również ciepłe napoje. Ostatecznie skład dotarł do Zakopanego po godzinie 12, z 260-minutowym opóźnieniem.

- Przepraszamy podróżnych za niedogodności związane z przejazdem. Zgodnie z „Regulaminem przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę PKP Intercity” w tym przypadku pasażer ma prawdo do odszkodowania - 50% ceny bilety (w przypadku opóźnienia powyżej 120 min) - poinformowała rzeczniczka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >