Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Austria zapowiada ograniczenia na stokach. Konieczny będzie certyfikat
Ania Radke
Ania Radke 29.09.2021 23:19

Austria zapowiada ograniczenia na stokach. Konieczny będzie certyfikat

Austria
fot. Pixabay/ WFranz

Rząd Austrii zapowiedział, że z wyciągów narciarskich nie będą mogły skorzystać osoby niezaszczepione. Chce w ten sposób zapewnić turystom bezpieczny zimowy wypoczynek w Alpach.

Stoki narciarskie i hotele w Austrii przygotowują się do sezonu i zapraszają gości. Jednak nie wszyscy będą mieli tę przyjemność. Tamtejszy rząd już teraz zapowiada zmiany w organizacji i wprowadza poważne ograniczenia.

Narty w Austrii tylko ze szczepieniem?

Władze Austrii chcą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, jednak gospodarka nie może pozwolić sobie na kompletne zamknięcie. Mogłoby to doprowadzić bowiem do załamania, jakie miało miejsce w poprzednim sezonie.

Jak poinformował portal Fly4Free, na stoki narciarskie zostaną wpuszczone osoby, które są w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy oraz z negatywnym wynikiem testu. Obowiązywać będzie również nakaz zasłaniania ust i nosa.

Ograniczenia te mogą być jeszcze zaostrzane, jeżeli dojdzie do wzrostu liczby zachorowań. Rząd zapowiedział, że wówczas zamiast zasady 3G (z niemieckiego geimpft, genesen, getestet - zaszczepiony, wyzdrowiały, przetestowany), obowiązywać będzie zasada 2G - na stoki będą wpuszczane osoby zaszczepione i ozdrowiałe.

Co z hotelami i restauracjami?

Niestety nie podano jeszcze informacji dotyczących wstępu do hoteli i restauracji. Rząd Austrii pracuje obecnie nad wytycznymi w tym zakresie, ponieważ rozpoczął się sezon grypowy i sytuacja epidemiczna może się zaostrzać.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie obiekty noclegowe i gastronomiczne były zamknięte dla podróżujących. Przyczyniło się do minimalnej frekwencji na stokach narciarskich w austriackich alpach.

Turystyka narciarska jest bardzo ważnym elementem austriackiej gospodarki. Jak podaje portal bankier.pl, ponad połowa wszystkich urlopów zimowych w Europie spędzanych jest właśnie w Austrii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free, WP