Turysci.pl
Austria

fot. Pixabay/ WFranz

Austria zapowiada ograniczenia na stokach. Konieczny będzie certyfikat

24 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd Austrii zapowiedział, że z wyciągów narciarskich nie będą mogły skorzystać osoby niezaszczepione. Chce w ten sposób zapewnić turystom bezpieczny zimowy wypoczynek w Alpach.

Stoki narciarskie i hotele w Austrii przygotowują się do sezonu i zapraszają gości. Jednak nie wszyscy będą mieli tę przyjemność. Tamtejszy rząd już teraz zapowiada zmiany w organizacji i wprowadza poważne ograniczenia.

243118221 4363295637093424 7185430488601587540 n

Anna Tybor zdobyła Manaslu. Zjeżdża ze szczytu na nartach jako pierwsza Polka

CZYTAJ DALEJ

Narty w Austrii tylko ze szczepieniem?

Władze Austrii chcą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, jednak gospodarka nie może pozwolić sobie na kompletne zamknięcie. Mogłoby to doprowadzić bowiem do załamania, jakie miało miejsce w poprzednim sezonie.

Jak poinformował portal Fly4Free, na stoki narciarskie zostaną wpuszczone osoby, które są w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy oraz z negatywnym wynikiem testu. Obowiązywać będzie również nakaz zasłaniania ust i nosa.

Ograniczenia te mogą być jeszcze zaostrzane, jeżeli dojdzie do wzrostu liczby zachorowań. Rząd zapowiedział, że wówczas zamiast zasady 3G (z niemieckiego geimpft, genesen, getestet - zaszczepiony, wyzdrowiały, przetestowany), obowiązywać będzie zasada 2G - na stoki będą wpuszczane osoby zaszczepione i ozdrowiałe.

Co z hotelami i restauracjami?

Niestety nie podano jeszcze informacji dotyczących wstępu do hoteli i restauracji. Rząd Austrii pracuje obecnie nad wytycznymi w tym zakresie, ponieważ rozpoczął się sezon grypowy i sytuacja epidemiczna może się zaostrzać.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie obiekty noclegowe i gastronomiczne były zamknięte dla podróżujących. Przyczyniło się do minimalnej frekwencji na stokach narciarskich w austriackich alpach.

Turystyka narciarska jest bardzo ważnym elementem austriackiej gospodarki. Jak podaje portal bankier.pl, ponad połowa wszystkich urlopów zimowych w Europie spędzanych jest właśnie w Austrii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >