Turysci.pl
atrakcje

Flickr Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland CC BY-ND 2.0

10 nietypowych atrakcji na mapie Polski. Wokół niektórych wyrosły prawdziwe legendy

23 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Atrakcje turystyczne, których mogliście się nie spodziewać w Polsce. Słyszeliście o śląskiej wieży Eiffela lub miejscu, w którym woda płynie w odwrotnym kierunku? To tylko 2 z 10 nietypowych i interesujących obiektów, jakie można podz

Atrakcje z tej listy mogą was zaskoczyć. Jeśli znudziły wam się już polskie góry i Bałtyk, powinniście odwiedzić, któreś z tych 10 nietypowych miejsc. Wiele osób zdziwiło się, że można je znaleźć w Polsce. Stanowią gratkę dla prawdziwych podróżników. W końcu kto by nie chciał zobaczyć miejsca, w którym samochody wtaczają się pod górkę albo obiektu określanego mianem śląskiej wieży Eiffela? Wystarczy wsiąść w samochód i wybrać się do tych miejscowości.

Na Mazurach atrakcje mogą stanowić nie tylko popularne kurorty. W małej wsi Stańczyki położonej w województwie warmińsko-mazurskim możecie znaleźć imponujący most kolejowy. Obiekt oddalony 25 kilometrów od miejscowości Gołdap od lat jest już nieczynny, jednak nadal stanowi wspaniały widok. Most kolejowy w Stańczykach o wysokości 36 metrów i 180 metrach długości mógłby znaleźć się w kadrze filmowym. Dziś jest popularną atrakcją wśród miłośników skoków na bungee.

Śnieżka

Turyści w jeansach i adidasach wspinali się na Śnieżkę. "Moi kumple ryzykują, żeby ich pościągać"

CZYTAJ DALEJ

Nietypowe atrakcje w Polsce

Bardzo nietypowe atrakcje oferuje także uwielbiany przez was Karpacz. Anomalia grawitacyjna na ul. Strażackiej sprawia, że woda płynie w odwrotnym kierunku, a samochody same jadą "pod górę". Chociaż w rzeczywistości jest to złudzenie optyczne, to warto zobaczyć je chociaż raz na własne oczy.

Wiecie natomiast, gdzie szukać śląskiej wieży Eiffela? Znajdziecie ją w Gliwicach. Wybudowana w 1935 roku konstrukcja o wysokości 117 metrów przypomina słynny francuski obiekt. To najwyższa drewniana konstrukcja świata.

Gliwice

Gliwice, fot. Pixabay/ ChristopherPluta

Osobliwe atrakcje znajdziecie również w lesie pod Gryfinem. Krzywy las jest oddalony od miasta o 4 kilometry i znaleźć w nim można około 50 sosen wygiętych w łuk. To zjawisko nadal owiane jest wieloma tajemnicami - niektórzy mówią nawet o czynnościach związanych z kosmitami.

Krzywy las

Krzywy Las, fot. Pixabay/ Kalasancjusz

Okazuje się, że w Polsce można znaleźć też piramidę. Dokładnie we wsi Rapa. Tam zbudowano grobowiec pruskiego rodu von Fahrenheidów o niezwykłym kształcie. Wewnątrz znajdują się zmumifikowane ciała.

Niecodzienna atrakcje schowane są także w większych miastach. Robotnicze Osiedle Nikiszowiec w Katowicach to niezwykły popis dwóch architektów - Emila i Georga Zillmannów. W Gdańsku natomiast znajdziecie zegar astronomiczny, który wskazuje nie tylko godzinę, ale również dni, miesiące, lata, świętych kalendarzowych, fazy Księżyca, pozycje Słońca i Księżyca wśród znaków zodiaku oraz wiele innych.

Nikiszowiec

Nikiszowiec, fot. Pixabay/ Jacek_Kak

Co jeszcze znalazło się na liście nietypowych obiektów? Pomnik zdegradowanej przyrody na Pojezierzu Gnieźnieńskim, Tablica upamiętniająca ofiary smogu oraz Kościół trumnę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym odkryciu na południu Europy.Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Noizz

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >