Turysci.pl
atrakcje

Flickr Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland CC BY-ND 2.0

10 nietypowych atrakcji na mapie Polski. Wokół niektórych wyrosły prawdziwe legendy

24 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Atrakcje turystyczne, których mogliście się nie spodziewać w Polsce. Słyszeliście o śląskiej wieży Eiffela lub miejscu, w którym woda płynie w odwrotnym kierunku? To tylko 2 z 10 nietypowych i interesujących obiektów, jakie można podz

Atrakcje z tej listy mogą was zaskoczyć. Jeśli znudziły wam się już polskie góry i Bałtyk, powinniście odwiedzić, któreś z tych 10 nietypowych miejsc. Wiele osób zdziwiło się, że można je znaleźć w Polsce. Stanowią gratkę dla prawdziwych podróżników. W końcu kto by nie chciał zobaczyć miejsca, w którym samochody wtaczają się pod górkę albo obiektu określanego mianem śląskiej wieży Eiffela? Wystarczy wsiąść w samochód i wybrać się do tych miejscowości.

Na Mazurach atrakcje mogą stanowić nie tylko popularne kurorty. W małej wsi Stańczyki położonej w województwie warmińsko-mazurskim możecie znaleźć imponujący most kolejowy. Obiekt oddalony 25 kilometrów od miejscowości Gołdap od lat jest już nieczynny, jednak nadal stanowi wspaniały widok. Most kolejowy w Stańczykach o wysokości 36 metrów i 180 metrach długości mógłby znaleźć się w kadrze filmowym. Dziś jest popularną atrakcją wśród miłośników skoków na bungee.

Nietypowe atrakcje w Polsce

Bardzo nietypowe atrakcje oferuje także uwielbiany przez was Karpacz. Anomalia grawitacyjna na ul. Strażackiej sprawia, że woda płynie w odwrotnym kierunku, a samochody same jadą "pod górę". Chociaż w rzeczywistości jest to złudzenie optyczne, to warto zobaczyć je chociaż raz na własne oczy. Wiecie natomiast, gdzie szukać śląskiej wieży Eiffela? Znajdziecie ją w Gliwicach. Wybudowana w 1935 roku konstrukcja o wysokości 117 metrów przypomina słynny francuski obiekt. To najwyższa drewniana konstrukcja świata.

Osobliwe atrakcje znajdziecie również w lesie pod Gryfinem. Krzywy las jest oddalony od miasta o 4 kilometry i znaleźć w nim można około 50 sosen wygiętych w łuk. To zjawisko nadal owiane jest wieloma tajemnicami - niektórzy mówią nawet o czynnościach związanych z kosmitami. Okazuje się, że w Polsce można znaleźć też piramidę. Dokładnie we wsi Rapa. Tam zbudowano grobowiec pruskiego rodu von Fahrenheidów o niezwykłym kształcie. Wewnątrz znajdują się zmumifikowane ciała.

Niecodzienna atrakcje schowane są także w większych miastach. Robotnicze Osiedle Nikiszowiec w Katowicach to niezwykły popis dwóch architektów - Emila i Georga Zillmannów. W Gdańsku natomiast znajdziecie zegar astronomiczny, który wskazuje nie tylko godzinę, ale również dni, miesiące, lata, świętych kalendarzowych, fazy Księżyca, pozycje Słońca i Księżyca wśród znaków zodiaku oraz wiele innych. Co jeszcze znalazło się na liście nietypowych obiektów? Pomnik zdegradowanej przyrody na Pojezierzu Gnieźnieńskim, Tablica upamiętniająca ofiary smogu oraz Kościół trumnę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym odkryciu na południu Europy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Noizz

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >