Turysci.pl
Andrzej Duda

fot. pixabay/ Andrey_and_Lesya

Andrzej Duda zabrał głos ws. wakacji. Prezydent spotkał się z przedstawicielami branż zamkniętych

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Andrzej Duda spotyka się dzisiaj z przedstawicielami branż zamkniętych w wyniku obostrzeń pandemicznych. Towarzyszą mu wicepremier Jarosław Gowin i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podczas wystąpienia prezydent mówił m.in. o wakacjach i odmrażaniu gospodarki.

Spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami zamkniętych branż rozpoczęło się po godzinie 13. Prezydent zapowiedział, że priorytetem jest dla niego jak najszybsze otwarcie gospodarki, jednak musi to przebiegać w sposób mądry.

Trwa spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami branż zamkniętych

Tematem rozmów toczących się obecnie w Pałacu Prezydenckim ma być między innymi kwestia odmrażania gospodarki. Duda powiedział, że po cichu liczy, że uda się pokonać koronawirusa już na wakacje.

Liczymy na to, że okres wakacyjny to będzie ten czas, kiedy dojdzie do pokonania pandemii i nawet okres jesienny nie spowoduje kolejnej fali – powiedział Andrzej Duda. Jak dodał, oznacza to możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania.

Zapowiedział jednocześnie, że gospodarka, a przede wszystkim branże, które najbardziej ucierpiały w wyniku lockdownu, będą mogły być ponownie otwierane. Słowa te mogą dać ogromne nadzieje również branży turystycznej, która od miesięcy pozostaje zamknięta.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podkreślił, że trwające spotkanie ma pomóc w sformułowaniu rozwiązań obecnych problemów. Daje również możliwość oddanie głosu przedsiębiorcom i uzyskanie informacji względem ich potrzeb.

Duda podkreślił jednak, że proces ten musi realizowany powoli, „z uwzględnieniem warunków regionalnych, epidemicznych panujących w danym momencie". Dodał jednak, że nie ma wątpliwości, że musi on wystartować już teraz.

Głos zabrał również obecny podczas rozmów wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Jak stwierdził, proces powinien być na tyle intensywny, by od 1 czerwca mogła się otworzyć cała gospodarka w reżimie sanitarnym.

- Podczas debaty zorganizowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaproponowałem, by w odpowiednim reżimie sanitarnym od 4 V m. in. w pełni otworzyć handel detaliczny, ogródki przy obiektach gastronomicznych, 50 procent miejsc w hotelach, kluby fitness i inne usługi – napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, Lelum

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >