Turysci.pl
Andrzej Bargiel

fot. Youtube/ Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel opublikował nagranie swojego historycznego zjazdu. Jako pierwszy na świecie zdobył Yawash Sar II

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Andrzej Bargiel podzielił się nagraniem ze swojego piątkowego wyczynu. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył szczyt Yawash Sar II i zjechał z niego na nartach. Był to pierwszy etap jego ambitnej wyprawy.

Andrzej Bargiel ma na swoim koncie już kilka historycznych wyczynów i rekordów świata. Ponownie udało mu się przejść do historii w piątek, kiedy jako pierwszy człowiek na Ziemi zdobył szczyt Yawash Sar II w Karakorum.

Andrzej Bargiel pokazał nagranie z Yawash Sar II

Więcej piątkowym wyczynie Bargiela pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Himalaista jako pierwszy w historii zdobył szczyt Yawash Sar II, a później zjechał z niego na nartach.

Ekipę Bargiela, wraz z którą wybrał się do Karakorum tworzą: Jędrzej Baranowski, Dariusz Załuski, Kuba Gzela i Bartek Pawlikowski. Do ich zadań należą m.in. oprawa filmowa oraz fotograficzna.

Jak można zobaczyć na nagraniu, ekipa Bargiela spisała się na medal. Dzięki lepszemu dostępowi do internetu podróżnik opublikował zapierające dech w piersiach nagranie ze swojego zjazdu.

bałtyk

Akcja ratowników w Ustce. Musieli ściągać polski jacht

CZYTAJ DALEJ

- Wreszcie mamy lepszy dostęp do internetu! Łapcie film ze zjazdu z Yawash Sar II! – napisał Bargiel na swoim Instagramie.

Andrzej Bargiel wyruszył do Pakistanu 19 kwietnia. Jego pierwszym celem było zdobycie dziewiczego szczytu Yawash Sar II, którego wierzchołek sięga 6178 m n.p.m., a następnie zjechanie z niego na nartach. Udało mu się tego dokonać w piątek 30 kwietnia.

Nie jest to jednak jego ostatnie wyzwanie podczas wyprawy do Karakorum. Bargiel chce wejść jeszcze na szczyt Laila Peak (6096 m n.p.m.), a następnie zjechać z niego na nartach. Całość ma potrwać około 4-5 tygodni.

Za największy dotychczasowy sukces podróżnika uznawany jest projekt K2 SKI CHALLENGE 2018. W ramach tej wyprawy zdobył drugi najwyższy szczyt świata, a następnie zjechał z niego na nartach. Był pierwszym człowiekiem w historii, któremu udało się to dokonać.

Od 2013 roku sportowiec realizuje swój autorski projekt HIC SUNT LEONES. Jego głównym celem jest szybkościowe wejście, bez użycia tlenu, a następnie zjazd na nartach z najwyższych szczytów Ziemi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Na Temat

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >