Turysci.pl
the-ocean-gf42030074 1280

fot. Pixabay/ solskin

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas wakacji w meksykańskim kurorcie Cancún Amerykanin Tanner Vanvalkenburg trafił w sam środek gangsterskiej strzelaniny. Mężczyzna cudem przeżył, jednak z obrażeniami trafił do szpitala - donosi ABC News.

W zeszłym tygodniu doszło do strzelaniny w pobliżu hotelu Hyatt Ziva Riviera Cancún w Meksyku, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby. Głos zabrał jeden ze świadków, który w wyniku zdarzenia został ranny.

Strzelanina w meksykańskim kurorcie

Amerykański turysta Tanner Vanvalkenburg wraz z partnerką oraz dwójką przyjaciół jadł posiłek w jednej z restauracji w hotelu Hyatt na południe od Cancun, gdy nagle usłyszeli strzały.

- Myśleliśmy, że to fajerwerki, a potem zaczęło się więcej dziać i wszyscy zaczęli panikować i uciekać. Właśnie wtedy pobiegłem i wszyscy wskoczyliśmy do basenu - realcjonuje Vanvalkenburg w rozmowie z ABC News.

Turysta w rozmowie z amerykańską telewizją wyznał, że gdy został postrzelony, myślał, że umrze na miejscu, a napastnicy zabiją wszystkich w ośrodku. Wiele osób w panice zaczęło szukać schronienia, niektórzy nawet chowali się pod leżakami.

Vanvalkenburg wraz z innymi poszkodowanymi został przewieziony do miejscowego szpitala, który na szczęście mógł dość szybko opuścić. Obecnie jest już w swoim domu w stanie Utah.

W rozmowie z reportem ABC News przyznał, że traumatyczny incydent zmusił go do ponownego przemyślenia tego, jak podróżuje. Wcześniej nie myślał bowiem, że będzie musiał się martwić o życie w meksykańskim kurorcie.

W wyniku strzelaniny zginęło dwóch Amerykanów, a czterech kolejnych zostało rannych. Uzbrojeni napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia, jednak zostali schwytani i aresztowani. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >