Turysci.pl
Meksyk

fot. Twitter/ @MikeSington

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

29 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Meksyk. W czwartek grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła na plażę przed hotelem w pobliżu meksykańskiego kurortu Cancún i otworzyła ogień. Dwóch mężczyzn zginęło w konfrontacji gangów narkotykowych.

Ok. 15 napastników uzbrojonych w broń długą wpadło na plażę przed luksusowym hotelem w znanym meksykańskim kurorcie Cancún. Turyści i personel uciekali szukając schronienia. Lokalne media podają, że napastnicy zabili potencjalnego dilera narkotyków.

Meksyk. Dwie ofiary strzelaniny na plaży przy luksusowym hotelu

Drugą ofiarą jest kolejny diler narkotyków. Według raportu policyjnego, cytowanego przez meksykańską gazetę "Reforma", próbował ukryć się w jednym z pokoi hotelowych. Ponadto co najmniej jedna osoba została ranna po uderzeniu kolbą broni.

Jak podkreśla prokuratura stanowa Quintana Roo, zdarzenie było konfrontacją między gangami handlującymi narkotykami. Incydent wywołał ogromne przerażenie wśród gości hotelowych.

— Wszystkim gościom i pracownikom kazano się schylić. Zabierają nas do kryjówek — napisał w mediach społecznościowych Mike Sington, reżyser z Hollywood, który przebywał w hotelu.

Sington opublikował na swoim Twitterze zdjęcia, jak goście przemieszczali się w niewielkich grupach do pokoi hotelowych. Turystom rozkazano zachowanie spokoju i ciszy, aby nie wywołać powszechnej paniki.

— Grałem w siatkówkę na plaży, gdy napastnik podszedł i zaczął strzelać. Wszyscy uciekali z plaży i basenów — opowiadał o zdarzeniu jeden z gości luksusowego hotelu.

Incydent miał miejsce zaledwie dwa tygodnie po innej strzelaninie między członkami gangu. Wtedy kalifornijska blogerka i niemiecka turystka zostały zabite w restauracji w pobliskim nadmorskim kurorcie Tulum.

Cancún i Riwiera Majów są głównym źródłem dochodów Meksyku. Turystyczny region jest jednak jest nękany przez co najmniej siedem karteli narkotykowych, spierających się o terytoria działalności. Policja prowadzi operacje wymierzone w handel narkotykami na plażach w okolicy.

Turyści odwiedzający region stanowią znaczny odsetek klientów dla dilerów narkotyków. Dzięki strategicznej lokalizacji i migrującej populacji meksykańskie kurorty stały się rajem dla grup przestępczych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >