Turysci.pl
albania-3749634 1280

fot. Pixabay/ kardinalove

Albania wprowadza restrykcje na granicy

30 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Albania, jako jedno z nielicznych państw na świecie zdecydowała się na wpuszczanie turystów bez żadnych ograniczeń. Okres ten się jednak zakończył i już od 6 września podróżni będą potrzebować dodatkowych dokumentów na granicach.

Albański Komitet Ekspertów ds. Szczepień 30 sierpnia ogłosił, że od 1 września w kraju obowiązywać będzie godzina policyjna od godziny 23:00. Nie jest to jednak jedyna zmiana - od 6 września na granicy wymagane będą dodatkowe dokumenty.

taormina-2226483 1280

Sycylia ponownie w żółtej strefie. Co oznacza to dla turystów?

CZYTAJ DALEJ

Albania wprowadza dodatkowe restrykcje na granicach

Każdy, kto wjeżdża do Albanii od 6 września będzie musiał mieć przy sobie dokument potwierdzający przyjęcie pełnego szczepienia przeciw koronawirusowi, przebycie choroby lub negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 godzin.

Obywatele Albanii, którzy powracają do kraju i nie posiadają jednego z powyższych dokumentów, zostaną skierowani na 10-dniową kwarantannę. Będą musieli również poinformować służbę zdrowia o przeprowadzeniu testu na koniec okresu izolacji - poinformowano podczas konferencji prasowej.

Od 6 września wstęp do budynku lotniska będą mieli tylko podróżni. Pożegnanie z bliskimi na terenie obiektu nie będzie możliwe. Pasażerowie w porcie lotniczym muszą również ściśle przestrzegać nakazu noszenia maski, zgodnie z zaleceniami.

Decyzja władz wynika z obserwowanego wzrostu liczby nowych przypadków COVID-19 oraz liczby ofiar śmiertelnych. Dotychczas w kraju odnotowano 144 tys. 847 zakażeń. W ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych przypadków wynosiła prawie 1000 dzienne.

Restrykcje na miejscu

Nakaz zasłaniania nosa i ust obowiązuje w Albanii w pomieszczeniach zamkniętych, w galeriach handlowych, supermarketach, sklepach, środkach komunikacji miejskiej, a także we wszystkich miejscach, w których zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Osoby, które złamią zasady, muszą liczyć się z karą pieniężną - za brak maseczki w lokalu można dostać mandat w wysokości 3 tys. leków albańskich (ok. 115 zł), a w przypadku ponownego złapania kara wyniesie 5 tys. zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >