Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 17.05.2022 10:34

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Alarm bombowy w samolocie
fot. myburghroux7/canva.com

Pasażerowie samolotu linii LOT lecącego z Warszawy do Madrytu, przeżyli chwile grozy. Na pokładzie ogłoszono alarm bombowy. Maszyna zawróciła na lotnisko Chopina w Warszawie.

Na pokładzie samolotu lecącego do Madrytu znajdowało się 156 pasażerów i 7 osób z załogi. Lotnisko Chopina poinformowało załogę, że na pokładzie może znajdować się ładunek wybuchowy. Maszyna zawróciła do Warszawy.

Bomba na pokładzie samolotu LOT

Do zdarzenia doszło 16 maja w godzinach porannych. Załoga otrzymała informację o rzekomym zagrożeniu bombowym. Wprowadzono odpowiednie procedury. Samolot natychmiast zawrócił na lotnisko w Warszawie. Jak informuje biuro prasowe PLL LOT, samolot po wylądowaniu został przeszukany, a załoga wymieniona. Pasażerowie kontynuowali lot tym samym samolotem.

Ostatnio alarmy bombowe na pokładzie samolotów LOT są nagminne. W kwietniu służby otrzymały trzy informacje o atakach bombowych. Samoloty leciały do Oslo, Pragi i Genewy. Na szczęście wszystkie alarmy okazały się fałszywe - podaje Radio ZET. 21 kwietnia alarm dotyczył lotu z Warszawy do Dubaju. Na jakiś czas wstrzymano starty i lądowania. Ale i ten alarm okazał się być fałszywym.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].

Źródło: podroze.radiozet.pl