Turysci.pl

fot uroburos/canva.com

Zwierzęta coraz częściej schodzą do Zakopanego. Służby TPN ostrzegają turystów

14 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają turystów przed coraz częściej schodzącymi do miasta zwierzętami. Turyści nie powinni zbliżać się do zwierząt i ich ogarniać. Zwierzęta widziane są nawet w centrum Zakopanego.

Służby TPN są zaniepokojone zachowaniem zwierząt. Te coraz częściej schodzą do Zakopanego i przechadzają się po centrum miasta. Stwarzają tym samym zagrożenie dla ruchu w mieście. Służby tłumaczą, jak zachować się w obliczu spotkania ze zwierzętami.

Zwierzęta w centrum Zakopanego

Jak mówią pracownicy TPN, ludzie pod żadnym pozorem nie powinni zbliżać się do zwierząt. To w końcu dzikie stworzenia żyjące na wolności. Ciężko jest przewidzieć ich zachowanie w obliczu spotkania z człowiekiem. Choć wydaje się niestety, że zwierzęta mieszkające w Tatrach stają się coraz bardziej oswojone, co jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem.

- Dokarmianie zwierząt nie poprawi ich losu. Dzikie zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia z rąk człowieka - apeluje TPN.

Zwierzęta schodzą do miasta, przeszukują śmietniki przyzwyczajone do dokarmiania. Są niezłą atrakcję dla turystów. Ci zatrzymują samochody na środku ulicy blokując ruch, robią zdjęcia, karmią zwierzęta. Policjanci z Zakopanego codziennie otrzymują wezwania związane ze zwierzętami w centrum miasta.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Majorka. Turysta zginął skacząc z klifu. Żona wszystko nagrała 2. Najniższy" kraj na świecie. Ich najwyższy szczyt ma 2,5 metra n.p.m. 3. Turkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: Facebook/policjazakopane

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Joanna Wnuk

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]