Turysci.pl
pociąg

fot. Pixabay/ Suzzan07

Zmiana rozkładu pociągów na Pomorzu. Pojawią się wakacyjne połączenia

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pociągi na Pomorzu będą jeździć inaczej od 13 czerwca. Ma to związek z wprowadzeniem nowego, letniego rozkładu jazdy. Zmiany w regionalnych relacjach na trasie Słupsk-Ustka są kosmetyczne, jednak nie wszyscy są z nich zadowoleni - ostatni pociąg z uzdrowiska odjeżdża przed godz. 20.

Od niedzieli w Ustce wejdzie w życie nowy rozkład pociągów. Będą one dojeżdżać równie często, jednak należy uważać, bo ostatni pociąg regionalny odjedzie jeszcze przed godziną 20.

Zabraknie „Słonecznego", ale Warszawiacy i tak dostaną się nad morze

Zabraknie pociągu Słonecznego Kolei Mazowieckich, którym w wakacje podróżowali podróżni z Warszawy. Powodem jest pandemia COVID-19 i związane z nią ograniczenia oraz obostrzenia sanitarne - poinformował przewoźnik.

PKP Intercity planuje jednak uruchomienie nowego pociągu na wakacyjne weekendy. TLK Jamno połączy Wrocław z Ustką, co nacznie ułatwi dojazd na Pomorze Środkowe mieszkańcom Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Wydłużona zostanie również relacja składu IC Gwarek, kursującego poza sezonem letnim pomiędzy Katowicami a Słupskiem. Pociąg przejeżdża między innymi przez Wrocław, Opole i Poznań.

Czechy wpisały Polskę na zieloną listę

Czechy wpisują Polskę na zieloną listę. Od poniedziałku koniec ograniczeń

CZYTAJ DALEJ

Podróżni z Wrocławia będą mogli dojechać nad morze jeszcze pociągiem IC Swarożyc, który zapewni połączenie z Kołobrzegiem.

Natomiast do pociągu TLK Ustronie relacji Kraków - Kołobrzeg - Kraków zostanie dołączona grupa wagonów, która zapewni połączenie stolicy Małopolski i Warszawy z Ustką.

Zmiana rozkładu jazdy pociągów w Ustce

Do Ustki w dalszym ciągu dojeżdżać będzie 13 par pociągów regionalnych, jednak należy spodziewać się kilku przesunięć. Są one jednak nieznaczne i kilkuminutowe.

Od niedzieli pierwszy skład Polregio ze Słupska do Ustki wyjedzie o godz. 5:45, a kolejne o godz. 6:49, 7:46, 8:45 i 10:28. Później o godz. 11:25, 12:28, 14:00, 15:10, 16:15, 17:20, 18:23, a ostatni wyjedzie ze Słupska o godz. 19:22. Utrzymano zatem połączenia w podobnych godzinach, chociaż początkowo zakładano większe rewolucje.

Natomiast pociągi ze stacji Ustka odjeżdżać będą o godz. 6:17, 7:19, 8:17 i 9:27, później o godz. 10:59, 11:57, 13:00, 14:35, 15:42, 16:47, 17:51 i 18:53 i ostatni o godz. 19.52. Chociaż częste połączenia cieszą turystów, niektórych może zdziwić, że ostatnie połączenie zaplanowane jest tak wcześnie.

- Taki rozkład jazdy sprawia, że wszyscy, który będą chcieli wrócić wieczorem w sezonie, będą skazani na autobusy - stwierdza Michał Szymajda z portalu rynek-kolejowy.pl. - Trudno mi zrozumieć, dlaczego w sezonie letnim ostatni pociągi odjeżdża tak wcześnie.

Podróżni, którzy nie zdążą na ostatni pociąg regionalny, mogą wybrać przejazd TLK Ustronie, który Ustkę opuszcza godzinę później tj. o godz. 20:55. Można zawsze przesiąść się jeszcze na autobus - ostatnia 500 Nord Expressu z ul. Portowej wyrusz o godz. 22:16, a chwilę wcześniej z ul. Wróblewskiego odjeżdża PKS.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Głos Pomorza

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >