Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Fatalne wieści dla turystów. Ryanair tnie loty z tego polskiego lotniska
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 08.09.2023 17:55

Fatalne wieści dla turystów. Ryanair tnie loty z tego polskiego lotniska

Lotnisko
Fot.K Zawistowska

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w komunikacie prasowym ogłosiły dziś, że planują zmniejszyć liczbę lotów z lotniska Modlin. Turyści już niedługo będą musieli planować podróże z innych polskich lotnisk.

Z siatki podwarszawskiego lotniska zniknie 10 popularnych tras.
 

Redukcja lotów Ryanaira na lotnisku Modlin. Jest oświadczenie

“Pomimo przedstawienia przez Ryanaira kilku propozycji rozwoju, które podwoiłyby ruch pasażerski w Modlinie i zapewniłyby transformacyjny wzrost dla Modlina i szerszego regionu Mazowsza, kierownictwo Modlina w niewytłumaczalny sposób odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy ze szkodą dla lokalnej łączności, miejsc pracy i gospodarki - czego dowodem jest dzisiejsza redukcja połączeń do/z Modlina na zimę 2023/2024” - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Choć z Modlina podróżuje mniejsza liczba turystów niż w przypadku pozostałych polskich lotnisk, to z pewnością wielu nie będzie zachwycona ze zmian, jakie wkrótce zostaną wprowadzone.
 

Jakie połączenia znikną z Modlina?

Na liście wycofanych tras znalazły się m.in. połączenia do Kolonii, Kowna, Bristolu, Belfastu oraz Pizy. W sumie zniknie aż 10 tras. Oprócz tego Ryanair zmuszony jest również zmniejszyć liczbę lotów na trasach do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża, a także Brukseli. Zainteresowani lotami w te kierunki będą musieli poszukać połączeń z innych lotnisk.

W zimowym rozkładzie skorzystają za to lotniska w Łodzi, Warszawie i Lublinie, gdzie już niebawem pojawią się nowe trasy, w tym nowość - połączenie do Manchesteru przeniesione z Modlina na lotnisko Chopina. 
 

Kiedy turyści mają spodziewać się zmian?

Jak podał w komunikacie przewoźnik, zmiany nastąpią zimą tego roku. Wielu turystów już zaczynało planować swoje zimowe podróże, ale wszystko wskazuje na to, że będą musieli je nieco zmienić.

“Rozumiemy frustrację pasażerów w Modlinie, którzy niesprawiedliwie ucierpią z powodu ogromnej utraty dostępu do tanich lotów i miejsc docelowych z powodu niezdolności zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę. (...) Dzisiaj niestety jesteśmy zmuszeni do usunięcia 20 % naszych lotów z Modlina (...)” - dodają w komunikacje irlandzkie linie lotnicze.