zima w TurcjiYASIN AKGUL/AFP/East News

Nagły atak zimy w Turcji. Zdjęcia są niesamowite

Choć nie wszyscy lubią zimę i często słyszy się narzekanie na niskie temperatury, trzeba przyznać, że biały puch kreuje niesamowite widoki. Szczególnie imponujące wrażenie robią egzotyczne miejsca w białej odsłonie. Hitem internetu okazały się kadry tureckich miast po ataku zimy, do czego nie dochodzi tam zbyt często.

Turcja zwykle kojarzy się turystom z miejscem, w które można uciec przed polską zimą. Gdy my zmagamy się ze śniegiem i mrozami, tam najczęściej panują dobre warunki do zwiedzania, a temperatury krążą wokół 15-20 stopni. W tym roku jednak wszystko wygląda inaczej i to nie tylko z powodu pandemii koronawirusa.

Jak przekazują międzynarodowe media, Stambuł oraz przepiękna Kapadocja pokryły się śnieżnobiałą pierzyną. Mieszkańcy od dawna nie widzieli już tak dużo śniegu na ulicach, media społecznościowe zalewają więc zdjęcia i filmy prezentujące miasta w białej barwie.

Wraz ze śniegiem do Turcji dotarły również inne objawy typowej zimy. Mieszkańców Stambułu zaskoczyła wyjątkowo niska (jak na te tereny) temperatura. W niedzielę i poniedziałek (17-18 stycznia) temperatura spadła tam do około 1 stopnia w ciągu dnia, a w nocy pojawił się nawet lekki przymrozek.

Tak gwałtowna zmiana pogody jednak sprowadziła na mieszkańców wiele problemów. Doszło do paraliżu komunikacyjnego znacznych rozmiarów, o czym informuje Radio ZET. Drogi miały stać się śliskie, co przełożyło się na liczne wypadki drogowe. Opadom towarzyszył też silny wiatr, przez co temperatura odczuwalna mogła być jeszcze niższa i bardziej dotkliwa dla ludzi przebywających na zewnątrz.

Ogromnym entuzjazmem wykazali się mieszkańcy miasta Zonguldak, znajdującego się w północno-zachodniej części kraju. Jak widać poniżej, śnieg stworzył tam zaspy sięgające nawet 1 metra wysokości, co o dziwo ucieszyło wiele osób.

- W mieście panuje ogromny entuzjazm, mieszkańcy są zachwyceni tą niecodzienną pogodą - czytamy w opisie jednego ze zdjęć.

Ta 100-tysięczna miejscowość może być kojarzona przez turystów dzięki bliskości Morza Czarnego, nad którym jest położona. Teraz zrobiło się o niej głośno dzięki niesamowitym zdjęciom

Turyści kojarzą Kapadocję z księżycowych krajobrazów oraz latających, kolorowych balonów. Nikt z pewnością nie spodziewał się, że nawet to magiczne miejsce pokryć się może śniegiem, lecz tak się właśnie stało. Dzięki białemu puchowi ta kraina wygląda jeszcze bardziej niesamowicie, co udowodnił swoimi zdjęciami profil skywayballoons na Instagramie.

Turcja to jednak niejedyne miejsce, w którym nieoczekiwanie spadł śnieg. Niedawno pisaliśmy również o zaśnieżonej Grecji, która w białym obliczu prezentuje się równie pięknie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio ZET/Instagram/Twitter

Następny artykuł