Turysci.pl
Pogoda w Grecji

Fot. twitter.com/ Mary/ screen

W Grecji spadł śnieg. Tydzień temu mieli +30 stopni

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Pogoda w Europie płata nam figle, o czym przekonali się zwłaszcza mieszkańcy południa i zachodu. Po upałach nadeszła fala mrozów i opady śniegu. Tak dużej zmiany w jednym tygodniu w Grecji jeszcze nigdy nie było.

Pogoda w Polsce zachwyciła fanów sportów zimowych, jednak nie jest aż tak dużym zaskoczeniem, jak w Grecji. Na południe Europy również zawitały przymrozki i dano nie widziane opady śniegu.

Pogoda w Grecji szybko się zmieniła

W ubiegłym tygodniu Grecy bawili się na plażach przy wyjątkowo wysokiej temperaturze. W Atenach termometry wskazywały 23 stopnie Celsjusza, a w najgorętszym miejscu odnotowano nawet 31.

Taka anomalia w styczniu zdarzyła się zaledwie trzeci raz w ciągu ostatnich 50 lat. Ostatnio w 2010 r., a wcześniej w 1987 r. Mieszkańcy byli zachwyceni możliwością opalania się i zażywania kąpieli w morzu.

Rekordowo ciepłe dni szybko zostały zastąpione przez przymrozki. W ostatni weekend w wielu miejscach temperatura spadła poniżej zera, a na północy kraju pojawiły się nawet opady śniegu. Zdjęcia można zobaczyć m.in. na Twitterze, gdzie piękne ujęcia zamieściła Elizabeth Iconomidou i Atkis Alexia.

Mieszkańcy lepią bałwany

Mieszkańcy Aten są zachwyceni zimową aurą i ruszyli za miasto by lepić bałwany. Dużą popularnością cieszą się także sanki, na których rzadko maja okazję pojeździć.

Niektóre regiony Grecji, położone na północy, odnotowały minus 5 stopni Celsjusza. Dawno nie było takich przymrozków, co mogło wywołać szok po niemal 30 stopniach kilka dni wcześniej.

TVN Meteo informuje, że na obszarze niemal całego kraju ogłoszono alerty meteorologiczne przed opadami śniegu i mrozem. W niektórych miejscach obowiązują ostrzeżenia II stopnia (w trzystopniowej skali). Ośnieżone góry ukazał użytkownik Instagrama o nicku reasonstovisitgreece.

Taki stan nie powinien się długo otrzymywać i wraz ze zmianą frontów atmosferycznych nastąpi odwilż. Gdy tylko się ociepli, mieszkańcy wrócą do planowania sezonu letniego i przygotowań do przyjęcia turystów. Premier Grecji zapowiedział, że to będzie dobry rok.

Atak zimy w Hiszpanii

Atak zimy zaskoczył także Hiszpanów. W Madrycie śnieżyca sparaliżowała ruch na ulicach i uwięziła część mieszkańców w domach. Narciarze wykorzystali sytuację i poruszali się po nieodśnieżonych drogach. Niestety są też ofiary śmiertelne.

W stolicy spadło ok. 120 cm śniegu, a temperatura wynosiła minus 35 stopni. To absolutny rekord mrozu w tym mieście. Lokalne media donoszą, że tak grubej warstwy śniegu nie było od 50 lat.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >